الطب

sözlüğün arap alfabesiyle açılmış olan ilk başlığıdır. sanırım öyle.
tanım: insan sağlığını korumak için yapılan çalışmaların, araştırmaların, uygulamaların oluşturduğu bilimdir.
 spoiler!
sırf arap alfabesi olduğu için eksi veren, medeniyetten uzak, kültürsüz, ırkçıların saldırdığı başlıktır.

 spoiler!
kültürsüzlük, taassupla ve düşüncesizlikle hareket etmeye yol açar. kötü olan şey bilmemek değil, kendisinden farklı "var olanlara" anlamsız bir kabullenemeyişle tepki vermektir. buradan "herkesin arapça bilmesi mi lazım" diye tepki koyanlara selamlarımı iletiyorum.
abi ben suri*
sakin olun, gerçekleri kabullenin, abi hepimiz suri
"deneyimiz başarıyla sonuçlanmıştır." ibaresini eklemek istediğim başlıktır.
başka yabancı dillerde giri girildiği zaman bu tür tepkiler vermeyen kültürlü (!) insanımız arap alfabesine anlamsızca ve otomat makinesi gibi tepki vermiştir.
bu arada, diğer milletleri aşağılayıcı bir vasıf olmayan iftihar vasfını kullanarak söylüyorum ki türk'üm. sizden farkım; başka alfabelere, dillere, milletlere ulaşabilecek kadar geniş bakış açılı olabilmem. bununla da iftihar ediyorum. size de tavsiye ederim, gidin biraz uzakdoğuyu araştırın, başka coğrafyalara uzanın, arap yarımadasını araştırın, dillerine bakın, öğrenin, dünya görüşünüzü artırır.
bilinmeyen alfabeyle yazılmış bilinmeyen bir dilin bilinmeyen bir sözcüğü.
(bkz: eksi oyunuz kaydedildi.)
imza: anti-arap sevici team
ibn-i sina'nın kaleme aldığı tıp kanunu hangi dilde yazılmış bir bakın isterseniz sözlük kullanıcıları.bir zamanlar ispanya'dan hindistan'a ,bağdat'tan cordoba'ya hükmeden dil arapça idi.bu dilde insanlar doğa bilimleri,felsefe,matematik,geometri alanında uygarlığa katkı sağladılar.bu dil kullanılarak antik yunan ve roma birikimi ile avrupa'nın yeniden doğuşu arasında bir köprü kuruldu.ama bunları anlamak için evvela peşin hükümsüz bir zihin gerek.ön yargılarınızı kırmanız dileğiyle girdimi bitiriyorum.

içerik kuralları - iletişim