14.4.2018 abd'nin suriye'yi vurması

amerika b.d., ingiltere ve fransa'nın kimyasal silah kullandığı iddia edilen suriye yönetiminin askeri sahalarını füzelerle vurması ile başlayan olay.

rusya karşılık vereceğiz diyor.
3.dünya savaşını başlatması umuluyor.rusya da amerika gemisini batırırsa tadından yenmez. *.
cuma namazında bol bol dua ettim savaş çıksın diye. *
vuracağım, vuruyorum, bak bir daha söylemem, geliyor füzeler naraları ile suriye hükümetine ve dünya'ya yapılan şov, it dalaşı.

suriye güçleri çoktan ülkedeki rus üslerine taşındığı için boş arazileri bombalamaktan öteye geçemeyecek. ne abd suriye'deki rus üslerini bombalayabilir ne de rusya abd uçaklarına, gemilerine karşılık verebilir.
israil yıllarca gazzede kitle imha silahları kullandı.bugün şamı bu sebeple vuranlardan herhangi bir karşı duruş olmadi ama.mesele doğu gutada kullanılan kimyasal silah değil suriyenin enerji kaynaklarını kaptırmak istemiyorlar.*
tanım: türkiye'nin memnuniyetle karşıladıği ;rusya ve iran'ın kınadığı,abd-ingiltere-fransa işbirliğiyle düzenlenen saldırıdır
https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/son-dakika-haberi-turkiyeden-ilk-aciklama-2349470/
dünyanın en kapsamlı en sistemli terör örgütünün barış ve demokrasi getirmek amacıyla düzenlediği saldırıdır. abd kendi çıkarı yoksa hiçbir şeye el atmaz bunu herkes biliyordur umarım.
rusya iran türkiye masaya oturdu, amerika'nın bu masadan türkiye'yi kaldırmasının yolu esad'a savaş açmaktı. çünkü erdoğanın esad'a mezhepçi nefreti var
israil, suriye'ye kimyasal bomba attı, esad atmış gibi gösterdiler, medyada bir tane konuşan suriye devlet yetkilisi var mı? çünkü medya konuşturmuyor. şimdiki süreçte ise suriye'ye girip bu süreçte pyd-pkk 'nın güçlenmesini sağlayacaklar. bütün dert dava bir kürdistan'ın kurulup sonra da israil'e teslim edilmesi. filistine yaptığı gibi zamanla topraklar onun olacak zaten. bu süreçte türk ordusunun ve devletin yapması gereken tek şey suriye ve ırak için aklındaki planları aksatmadan yapmak, terörü bertaraf etmek. suriye'ye girmek gibi bir hata yaparsak pkk'nın toparlanmasına aracı oluruz direk.
(bkz:büyük ortadoğu projesi)
zamanında bilim adamları teknoloji gelişecek insanlık ilerleyecek diyordu ama bize bak dedirten olay.

yıl 2018 ve sırf parasal gücü var diye her anlamdan yoksun, şımarık ve kişilik bozukluğu olan birinin ülke yönetmesi ve dünyanın huzurunu bozmasını izliyoruz.
ne diyeyim bu duruma katkısı olan herkesi tebrik ediyorum.

içerik kuralları - iletişim