14 haziran 2018 suruç olayları

bugün urfa suruç'ta şimdilik 4 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olay. akp milletvekili adayı i. halil yıldız'ın yaptığı esnaf ziyareti sırasında hdpli bir esnaf tarafından iyi karşılanmaması üzerine, mv adayının korumaları tarafından açılan ateşle yaralanan esnaf baba ve oğulun, kaldırıldıkları hastanede akp mv adayının adamları tarafından infaz edilmeleridir. olaylar sırasında mv adayının kardeşi de ölmüştür. bu akıllara 2 soru getirmektedir:
1) hastanelerde neden bu kadar büyük bir güvenlik açığı var?
2) dün hz. reis'in sızdırılan konuşmasında " hdp'lilerle özel olarak ilgileneceksiniz" emri ile bu olayı bağdaştırmamak nasıl mümkün olabilir?

ayrıca medyanın bu olayı" akp'lilere saldırı" şeklinde yansıtması midemi bulandıran ayrı bir olaydır. yani işin aslını bilmeyen biri o haberleri izlese, hdp'lilerin akp adayına saldırı düzenlediğini, suikast kurduğunu düşünür. yazıklar olsun.

işte hdp'nin birilerini ne kadar korkuttuğu ortada. çünkü türkiye'de saraydan kurtulmanın yolu hdp'den geçiyor. aynı şeyleri 7 haziran sonrası da yaşadık bu herkesin malumu. umarım bu beladan hiç can kaybı yaşanmadan kurtulacağız.

her şeye rağmen korkma, bağır!
edit: ölen insan sayısı 5'e çıkmıştır.

bu arada malum adayın seçim bürosunda çekilen fotoğraflar neyin ne olduğunu iyice gözler önüne sermektedir.


içerik kuralları - iletişim