15 temmuz 2016 darbe girişimi

biraz daha iyi oynasalar cidden inanacaktım. çomarlar şimdi kendini halk kahramanı ilan edip orgazm olcaklar. tabi olan yine 20 li yaşlardakı genç askerlere, polislere ve uyutulan halka oldu. yazık çok yazık.

edit: istediyiniz kadar eksileyin, çomarsınız kardeşim çomar.
büyük oranda başarısız olmuştur. kendi vatandaşına silah çeken ve bu ortamda bile klavyenin başına oturup doğrudan ya da dolaylı ihanete ortak olan hainler amacına ulaşamamıştır.
son dönemde ülkemizdeki olayları yorumlarken kendini az buçuk entellektüel sanan her birey afedersiniz her boku rte'ye mal etmeye başladığından mütevellit,karşıt görüşte pozisyon alma gereği hissettim.
pkk ile mücadele edilir; '400'ü verin bu iş huzur içinde çözülsün'
ışid diyarbakır'da hdp mitinginde bomba patlatır:''bilin bakım günün kazananı kim?'
pkk ankara'da bomba patlatır:'biri başkanlık mı dedi?'
pkk istanbul'da bomba patlatır:'uzun bi adam vardı,sahi nerde?'
gibi onlarca örnek yazıcam ama destansı entry girmek tarzım değil,hoş size de okadar vakit ayıramam.
her mecrada dile getirdik,e be puşt hırsızın hiç mi suçu yok,mağdur belli,makdul belli,susurluktan bu yana komplo teorisi yazmakta rakip tanımıyoruz.ırzına geçtiğim terör örgütlerine tek laf eden yok,varsa yoksa rte,başkanlık,uzun adam!uzun girsin size!

gelelim günümüze.
tsk mensubu çeşitli komuta kademelerinde kara,hava ve deniz kuvvetlerini dahil olmak üzere bir güruh,her ağustos ayında yapılan yaş öncesi -ki muhtemelen tasfiye edileceklerdi ve aktif görecde son darbe yapma şansları idi-planlı ve kısmen organize bir şekilde darbe planı yapıyor ve bunu hayata dönüştürüyor.

darbe olsa olan tüm ülkeyle birlikte rte'ye de olacak,başarılı olmasa yine tüm ülke ile birlikte rte'ye de olacaktı nitekim başarılı olmadı ama her zaman ki gibi ihale reyise kaldı.meger hepsi tiyatro imiş,kumpas imiş,bilememişiz.

sizler general olsanız,albay olsanız,yarbay olsanız,tayyibe de aşık olsanız,onun başkan olması uğruna onun yazdığı bu tiyatro oyununda,tarihin sizi ve ailenizi üstelik yedi ceddinizi vatan haini olarak yazacağı bu sahnede rol almak istermisiniz sayın amına koduklarım?

tanım:ülkenin en önemli noktalarının tutulması ile başlayan,milli istihbarat teşkilatı,türkiye büyük millet meclisi,genel kurmay başkanlığı,jandarma genel komutanlığı,özel harekat daire başkanlığı,cumhurbaşkanlığı sarayı gibi kilit yerlerin bombalamasını takiben,tsk'nın duyarlı komutanları,polis teşkilatı ve sivil hareketin bastırması ile başarısızlığa ulaşan,cumhuriyet tarihinin en gereksiz ve en kalleşçe hareketidir.

edit:sinirden çuvalla anlatım bozukluğu yapmışım,siktir edin,mevzuya odaklanın.
paralel yapı diye yırtınıp da destek bulamayanların devreye soktuğu vasatın altında bir müsamere. tiyatro diyip de o güzelim sanata bok atmak istemem. siz de atmayın lütfen. tiyatro mu o hiç ya?

halkımız silahsız tüfeksiz bir şekilde askeri darbeye karşı koymuş, tankların altına yatarak bu koca araçların bug'ını bulmuş ve büyük bir destan yazmıştır. gerçektir çünkü ölen bilmem kaç kişi de gerçektir, yoksa niye ölsünler di mi? ne kadar saçma.

bir buçuk yıl boyunca patlayan bombaların öldürdüğü yüzlerce insandan daha gıymatlı olmaları da onların en bir vatan sevdalısı, en bir türkiye neferi olmalarıdır.
turkiye cumhuriyeti'nin ilk basarisiz askeri darbe girisimidir. tiyatro oldugunu iddaa edenler vardir. tiyatroda rol alanlar su anda muebbet ve vatan hainligiyle yargilanmakta,cogunun ailesi de yurtdisinda yakalanmakta. madem bi rol aldin odulun bu mu olmali?
yarın beşinci yıl dönümü olan gün.

5 yıl geçti ve kafadaki soru işaretlerine hala cevap bulunamadı..
(bkz:#122063)
2020 - 2016 = 4
(bkz:tıp fakültesinin zekayı köreltmesi)

(spoiler:yarın beşinci yıl dönümü olan gün.

5 yıl geçti ve kafadaki soru işaretlerine hala cevap bulunamadı..)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim