15 temmuz etkinlikleri

milli eğitim bakanlığı, 19 eylül'de başlayacak 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk haftasında, tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, '15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma' temasıyla öğrencilerin seviyeleri dikkate alınarak etkinlikler yapılmasını kararlaştırdı.

neler yapılacak?
genelgede okulların açıldığı hafta olan 19-23 eylül tarihlerinde düzenlenmek üzere "15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma etkinlik programı"na yer verildi.

anma programı.
okulların bulunduğu yerleşim yerlerindeki gazi ve şehit yakınları, açılış törenlerine davet edilecek.
öğrencilere "15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma" konularını anlatan broşürler dağıtılacak..
üçüncü gün olan 21 eylül'de "vatan ve bayrak” konulu şiir dinletisi hazırlanacak.
 "milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi, yurt bilinci" konularında sohbet, söyleşi veya seminer düzenlenecek.
 "vatan savunması, istiklal ve istikbal uğruna canlarını feda eden 15 temmuz şehitleri için imam hatip okulları öğrencileri tarafından okunan kur'an hatimlerinin duasının yapılması" programda yer aldı.
100 temel eser içerisinden öğrenci seviyelerine göre belirlenen, vatan, milli birlik ve dayanışmayı konu alan kitapların okutulmasına öncelik verilecek.

15 temmuz gecesi gerçekleştirilen menfur kalkışma hareketinin izlerini taşıyan olay mahallerinin öğrenci ve öğretmenler tarafından ziyaret edilecek.
normalde çok duygusal bir insan değilim ama programın son kısmını okuyunca istemsizce gözlerimden yaşlar döküldü. allah şehitlerimizin hepsinden razı olsun, nur içinde yatsınlar.
çok güzel ve elzem bir program. tebrik ettim.

içerik kuralları - iletişim