17.08.2016 mahkumlara genel af çıkması

kanun hükmünde kararname ile kabul edilen ilk etapta 38000 mahkûmun denetimli serbestliğine yönelik durum darbe girişimi sonrası hak edenler cezaevine girsin(içerisinde bi çok masumun olduğuna da eminim)ama bunun için katili tecavüzcüyü serbest bırakmak nasıl bi kafadır
not:herhangi bi grup mensubu değilim
not2:buradan modaratöre sesleniyorum siyaset için ayrı bi başlık grubu yapılmasını talep ediyorum
her zamanki gibi bir okuma engeli söz konusu. biraz okursanız bazu suçların hariç tutulduğunu görürsünüz. cinayet, terör, anayasaya karşı işlenen suçlar, tecavüz vb.
tahminim hapishanelerde boş yer açmak içindir. zira nasıl sigacak bu kadar insan
180.000 kapasiteli hapishaneler 240.000 kişiyi zaten kaldıramıyor bu tarz hareketler normal o yüzden.

aslında adam akıllı okullarımız olsa hapishanelere gerek kalmaz da
kasten öldürme, cinsel suçlar, uyuşturucu madde ticareti ve terör suçları kapsam dışıdır. ha bu bir af da değildir, `denetimli serbestlik` uygulamasının süresinin uzatılmasıdır.

önceki uygulamada cezalarının üçte ikisini çekenler denetimli serbestlik uygulamasından faydalanabiliyordu. çıkan yeni kararname ile bu süre yarısına indirildi. aynı zamanda denetimli serbestliğe hakkı kazanmaya bir yıla kala çıkarılırken o da iki yıla çıkarıldı. denetim serbestlikle serbest kalanlar bu süre zarfında en bir ufak suça karıştıklarında tekrar içeri girecekler.
https://onedio.com/haber/bagdat-caddesi-nde-cicekciyi-olduren-surucu-de-tahliye-oluyor-726715 katilleri serbest bırakmıyor diyenlere ithafen
genel af değil şartlı tahliye süresinin artması sonucu toplu tahliye olmasıdır.(bkz: beraat ile tahliye arasındaki fark).suçun infazı devam etmektedir.

içerik kuralları - iletişim