Talihsiz ve yersiz bir o kadar gereksiz açıklama. Her şeyi geçtim kyk diye bir gerçek var. İnsanları tıkıştırıp ne yapmayı planlıyorlar acaba? İlkokul açmaya benzemez bu iş. Hibritmiş. Halihazırda aşı bile olmadım. Yine bir gerginlik, hafakanlar basması, gelecek kaygısı... bir de 32 milyon kitapla nasıl taşınabilirim acaba 1000 kilometre öteye zönk diye açıklarlarsa şimdi gelin diye? Ha bir de sokağa çıkma yasağım olduğu için nasıl seyahat edebilirim? Açılırsa vallahi de ağların.
kayıt dondurma hakkı ile beraber pratik eğitimlerin grupların azaltılarak yüz yüze, teorik eğitimlerin de mümkün olduğunda çevrimiçi yapılması özetinde yapılan açıklamalar.

pratik ya da teorik eğitim için öğrenciyi başka şehirdeki üniversitesine gitse yaşanacak hareketlilikten covid-19 patlaması yaşanır. herkes pılısını pırtısını toplayıp memleketine dönmüş boşuna yurt/ev parası vermemek için. hiç nasıl olacak/nasıl edilecek diye düşünen, ötesini/berisini düşünen yok bu ülkede.
Bizim için pek bir değişiklik oluşturmayacak açıklama. Fakültemizce bu yıl uygulanan ve sözde hibrit aslında yüz yüze olan eğitim. Sınavlar ve pratikler yüz yüze oluyor isteyen memleketinde olup her hafta gelebilir.. İlk kurul sınavı sonrası bir ay virüsle mücadele etmem ve aradan geçen üç aya rağmen hala kısmen koku, tümüyle tat alamamam dışında bir sorun olmadı. Sevgili danışmanlarımız tüm bunları görmezden gelip devamlı memnuniyet anketleri düzenledi. Bu yıl online sistem gayet düzenli ilerlerken geçen yıl yaşanan teknik sorunlar bahane edildi. Evet, bir de kopya gerçeği var... Hiç olmayacak insanlar listede 98 puanlarla yükselince söylenecek sözler anlamını yitiriyor. Sağlık öncelikli yaklaşımımız hemen fırsatçılık olarak değerlendiriliyor ne diyebilirim..