31 ekim büyük medya sansürü

açık açık söylenmiyor, ama az önce doğan medyanın bir kurumunda çalışan akrabamdan aldığım bilgiye göre, medya şuanda susturuluyor. bugün habertürkteki tartışma programı yalnızca 1,5 saat sürdü, normalde süresi 4 saat olan programdı bu. spiker de laf arasında "bugün bu kadar izin alabildik" tabirini kullandı.

cnntürk desek zaten yaklaşık 1 saattir reklam oynuyor, bir türlü tartışma programı başlamadığı gibi, anahaber bülteninde haberlerin üzerine bile gidilmedi. gerek cumhuriyet gazetesi operasyonu, gerek belediyelere el konulması haberleri son dakika olarak bile verilmedi.

eleştirel konuşan medya mensupları (ismail saymaz,ahmet şık,cüneyt özdemir vs vs) kanal patronları tarafından ekrandan uzak tutuluyor. çok gergin bir ortam var, medya patronları başlarına aynı şeyin gelmesinden korkuyor. gerçekten yazık çok yazık. muhalif medya kalmadı, bu ak partiyi artık başımızdan alın, size yalvarıyorum artık atmayın şunlara oy, bugün habertürkte mehmet metiner : "çoğunluk biziz, istediğimizi geçiririz" dedi. adamın ne anayasadan haberi var ne hukuktan, gelmiş milletvekilliğine kadar. tamamen kahvehane ağzıyla konuşuyor. cumhuriyetin kuruluşundan bu yana şu vekillerdeki kalite düşüşüne bakar mısınız ya?

sansüre karşı direnmezsek eğer, kanal değiştirmeye ihtiyacımız olmayacak, kumandalar işlevini yitirecek!!!...

içerik kuralları - iletişim