4 kasım 2016 hdplilerin gözaltına alınması

gece itibariyle yapılan operasyon ile aralarında `selahattin demirtaş`'ın da olduğu 11 hdp milletvekili gözaltına alındı.

gözaltı nedeninin ise daha önceden yapılan terör soruşturması kapsamında hdplilerin ifadeye çağrıldığı halde gitmemelerinin olduğu belirtiliyor.
antidemokratik bir davranıştır. tebrikler eyy halkım.
meclisin 3.buyuk partisi, 6 milyon insanın iradesi hapislere atılıyor. ama üzülmüyorum,bunlar hdp'nin oyunu yükseltecek şeyler. bu ülke şerefsizlere alıştı. müstehak bu ülkeye. hdp onurumuzdur, sabaha kadar sokaklara çıkacağız,kudursun ak çomarlar ve itler,kurtlar.
siyaseti sevmem, oy vermeye de gitmem.keşke hdp pkk ile arasına mesafe koyabilseydi, koyamadı.alenen desteğini sürdürdü.sonucu da bu başlık oldu.
uzulmemiz ve sorgulamamiz gereken tek sey var: neden daha once goz altina alinmadi?
bunun sonucunda, şimdi ben de darbe yapıyorlar diye sokağa düşebiliyor muyum yani; öyle bir hakkımız var mı sayın yönetici? ne bileyim kendimi bir polis arabasının falan önüne atsam mesela, daha sonra 'halkım oy verdiği partisini koruyor, milli iradesini ortaya koyuyor' diye desteklenecek miyim devlet yöneticileri tarafından?
faşizm değil, demokratik harekettir.
hukuk devleti yasalarınca hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması yasasınının geçmesiyle ifadeye gitmeyen milletvekillerinin gözaltına alınması olayıdır.
hedef şaşırtmaya çalışan insanlara prim vermeyelim.
mahkemeye çağrıldığı zaman hakimleri görevden alıp mahkemeye gitmeyen partinin getirdiği yeni hakimler aracılığıyla bir partinin eşbaşkanları ve milletvekillerini gözaltına aldırıp tutuklatmasıdır. olaya kim haklı kim haksızdan çok artık adil ve tarafsız mahkemelerimizin ve havuz medyasından dolayı muhakeme kabiliyetimizin olmaması açısından bakmak gerekmektedir.
latincesi için (bkz: faşizm)

içerik kuralları - iletişim