Stj kimlik kartinin fotografini cekip 3 ay boyunca facebook profil resmi yapandir
4. Sinifa gecenlerin daga tasaga stj.doktor yazmalari" seklinde yanlis okudugum baslik. Tasaga da yazilabilir aslinda . Yarraaamin stajeri deriz sonra.
Stj. Dr. İnt dr. Yazanı anlarım da (değeri olmasa da ünvan sonuçta) 5. Sınıfa geçen stajyerin "preintörn"diye yeni bir ünvan yaratmasını aklım almıyor. Almayacak3. Sınıfa geçen tıp öğrencisinin prestajyer demesinden korkar oldum..
Genellemenin saçma olduğu durumdur. Hevesle bu okula başlayan biri de yazabilir. Hayatta başka hayali ve/veya başarısı olmayan biri de yazabilir. Veya spesifik bir gerekçesi yoktur ancak dönem dörde geçmesiyle eğitiminde ciddi bir değişiklik olacağı için bunun heyecanı, korkusu, merakı içindedir.

Aaa burayı unutmuşum stj. Dr. Bedaquiline
Dönem 1e başlarken dış dünyasında "Ooo doktor " diye anılan tıpçı kişisinin habitatına girdiği anda "ya bu dönem 1ler de bi çekilip gitsin ne dolanıyorlar ayak altında" tarzı üst dönemlerce itilip kakılmaları, eziklenmeleri, hayatlarındaki tek atraksiyonun fotokopicide sıra beklemek olması ama lise 5ten hallice yaşamları nedeniyle elemanlar bir an önce stetoskop assak boynumuza, kan alsak, iğne yapsak hasretiyle yanıp tutuşur, 3 bitince yarım doktor stajyer dr, 5teyken preintörn, internken de predoktor yazarlar. Yani hep bi adım ilerisinin Özlemi. Halbuki bu yola çıktıysan her bi basamak sonrası daha da boka batıyorsun küçüğüm. Stajyer iken stajyer doktor yazana lafım yok, burada o genci eleştiren eleman da dönüp profiline baksın, *** hastanesinde doktor olarak çalışıyor yazıyorsa sözünü geri alsın.
başlarda beni de itse de kendimin dağa taşa stj. dr. yazma hakkını 3. sınıf finalinde anam ağlarken hak ettiğimi düşünüyorum. yaptım, pişman da değilim.
Abi tıp kazandığımda sırf böyle demesinler diye başında değil dönemin ortasında falan yazmıştım.

Stj. Dr. Olunca da mı dalga geçiliyor yav. Beni ilgilendirmez yazacam yani yani her yere. Stj. Dr. Olmuşum yani az mı.
bu başlığın girilmesi dönem 3 de kalanların karın ağrısından kaynaklanan bir durum bence. mesela kimse ölen bir doktorun mezar taşında neden prof. dr. .... yazıyo diye sormaz da dönem 4 olan adama taş atar???
Bizim dönem arkadaşlarımiz bu furyayı başlattığında yaka kartı bastırmayı düşünüp bütün sınıfa teklif etmişlerdi. Biz de bir tipci koyunluğu ile -dersaneye yazılma aceleciligi gibi- "ulan biz de yazdıralım bak adamlar toplu yaptırıyor, bizde de olsun, ucuz olur" diyerek isimlerimizi ve paramızı onlara teslim etmiştik. Sonrasında gelen şeyin "yaka kartı" değil de "makam isimliği" şeklinde bir tokmak olduğunu görünce haliyle önlüklerimize böyle birşey asmamaya karar verdik. Yine de bir hatıra diye evde saklı durur hala.