7 ağustos 2016 yenikapı demokrasi ve şehitler mitingi

15 temmuz 2016 darbe girişiminin ardından cumburbaşkanı recep tayyip erdoğan, başbakan binali yıldırım, cumhuriyet halk partisi genel başkanı kemal kılıçdaroğlu ve milliyetçi hareket partisi genel başkanı devlet bahçeli'nin katılacağı, istanbul yenikapı'da yapılacak olan ve muhtemelen türkiye'nin gelmiş geçmiş en çok katılımcının olacağı mitingi.

iktidar ve muhalefetin bir araya geleceği miting saat 17:00'da başlayacak. umarım bu birliktelik kısa sürmez ve tüm türkiye'yi kucaklar, sarıp sarmalar.
ilginç görüntülere sebep olmaya gebe olan mitingtir. merakla beklemekteyim.
bu yaşanan süreçte hasta adam metastatik kanserden kurtuluyor, somut şekilde iyileşiyor. sancılı olacak tabiki. bir kaç gün önce reis-i cumhur bey ülkemizde oynanan oyunları bir kez daha bozduk dedi. buraya kadar konuşması normaldi zaten.ancak cb. artık suriye , ırak , libya ,ortadoğu,  k.afrika daki olaylara dolaylı-direkt müdahale edeceğini, ediliyor olduğunu açıkça belirtiyor. ardından halepteki muhaliflerin başarısı geliyor.   müslümanlar birliğe hiç olmadığı kadar yakın . dünya siyasi haritası yeniden çiziliyor. ve milletimizde farkındalık level atlamış süper . 2016 yılında yurtdışı destekli darbe kalkışması yapılan ve büyümesi halâ %4  olan bir türkiye'de yaşıyoruz . bugün bizi mecliste temsil eden insanlar milyonların önüne çıkıp beraberlik mesajı verecekler , şehitlerimizi anacaklar  kimi kahrolacak yarın , kimileriyse sevinçten kurban kesecek yine. cunta başarısız olduğundaki gibi.
 daha çok yazılabilir ama hissettiklerim : sevinç var bolca ve artık farklı bir sorumluluk hissi var herkeste olması gereken ,haklı olarak.
t: siyasi liderlerin bir araya geleceği demokrasiye sahip çıkma ve şehitleri anma mitingi.
merakla beklediğim mitingdir.yakın siyasi tarhimizin en önemli 3(üç) aktörü aynı sahnede.özellikle konuşmacıların sahneye çıktığı anı takip edicem.devlet reise yamuk yapmazlar,1000ali zaten ev sahibi gibi ama kılışdarın vaziyet karışık.sahneye en yakın gruplar fanatik tayyipist.inşallah bi alkış tufanı kopar da cümle düşmanlarımız göt olur.

zorunlu edit:orada toplanan kitle ve kitleyi yöneten belediye başkanları,darbe gecesi kışlaların önüne belediye araçlarını çekerken,senin kansız selocan'ın belediyeleri teröristlere silah ve muhimmat taşıyordu,belediye çalışanları yer yer bizzat güvenlik güçlerine karşı çatışmalara katılıyorlardı,milletvekilleri dokunumazlık zırhına bürünüp yaralı teröristleri araçlarında taşıyorlardı.adı üstünde demokrasi ve şehitler mitingi pampa,vatana ihanet mitingi olsaydı bak olurdu gelebilirdi selo ve saz ekibi.ha göğsünde al bayrağı gururla taşıyabilecek,istiklal marşımızı haykırabilecek erdemde iseler buyursun meydana.fetöcüler din takiyecisi iseler senin o hdp'li siyasetçi sandığın teröristler de etnik takiyecileridir,özde kürçülük adına her boku yiyip sol maskesi ile siyaset yapmaya çalışırlar,yersen.
ana siyasi parti liderlerinin tamamının katılması sebebiyle önemli bir miting olacak. çok ciddi bir birlik beraberlik fotografı verilebilir. bu nedenle çok önemli ve her türlü sabotaja da açıktır. inşaallah bir aksilik, provokasyon, tatsızlık olmaz da düşmanlarımızı çatlatırız dedirten miting.
hdp çağırılmıyor hiçbir yere, türkiyenin batısı hissetmiyor ama yeni nefret tohumları doğuda ekiliyor. ufukta büyük bir kürt türk savaşı yaklaşıyor. herkes hdpnin dışlanmasına tepki göstermesi gerekirken, ortada tek muhalefet olarak hdp kaldı. bu çift kutuplu türk- kürt cephesi yavaş yavaş oluşmuş oldu. ufukta çok büyük bir kürt türk savaşı görünüyor. suriyede menbiç de düştü sayılır. suriyedeki kürdistan bölgesi kuruldu kurulacak. ondan sonraki aşamada hdp de dışlanmaya devam ederse bu işin demokratik çözüm yolu kalmayacak, çok fazla kan dökülecektir.

herkesin sağ duyulu olup bu kutuplaşmayı görmesi gerekir, apaçık kürt türk kutbu yaratılıyor.


editus comminus: siyasi bir analiz yaptım,hdp nin ismi bile gecse malignlediniz, :) analizim doğrulanmış oldu . kutuplasma başlamış.
bu birliktelik devam etsin. o meydanda türkü kürtü herkes var. pkk yanlısı olan , pkkya yardım ve yataklık yapan kim varsa onlar yok orada. provoke etmenin bir manası yok. hep birlikteyiz. birlikte çok güzeliz.
hdpnin olmaması büyük eksiklik.ha teröristler mi mecliste ne işleri var o zaman degilse niye çağırılmadi.liderler böyle fırsatları nasıl tepiyorlar anlamak zor.inekmaturun dediği gibi nefret tohumları ekiliyor arkadaşlar.biraz sağduyu ve çözüm.
edit: arkadaşlar eyvallah seri malignlemişsiniz ancak çözüm önerilerinizi de alalım lütfen.bir yerde insanlar birbirini öldürüyorsa daha önemli bir sorun var mıdır o yerde.candan daha değerli ne olabilir ki
kılıçdaroğlu'nun sağduyulu akıl dolu konuşmasını genelkurmay başkanı ve şu an takibinde başbakan ve cumhurbaşkanı izleyecek. öncesinde de bahçelinin konuşması oldu.benim kılıçdaroğlu'nun metninde yakaladığım en güzel sözlerden birisi ne camide ne kışlada siyaset olmaz dedi,bunca hakkı yenen balyoz,ergenekon diye hakkı yenen onca suçsuz vatan evladını hatırlattı. ayrıca genelkurmay başkanının halka hitabı da ülke tarihine geçmiştir,yıllardır bu vatanın evlatlarından oluşan bir ordunun komutanı o evlatların annesi babası ile bugün bütün olmuştur. inşallah bu miting ülke tarihinde güzel bir dönüm noktası olur. ayrıca bugünün bence en güzel görüntüsü türk bayrağıdır. bu bayrak uğruna bir olacağımız,her daim onun dalgalanması için uğraşacağımız bir gelecek olsun.
bu beraberlik şimdilik güzel olabilir ama sorumlular (bkz: aldatıldık) yada tiyatroymuş diyerek kurtulamaz.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim