7 haziran iran'daki saldırılar

biri meclis binasında diğeri humeyni türbesinde olmak üzere iki saldırı gerçekleşmiş. bir saldırının da önenlidiği belirtiliyor. meclis binasına girenler sivilleri rehin almış. 7 civarında ölü olduğu söyleniyor.

trump'un ortadoğu ziyaretinden sonra hareketlilik başladı. ilk olarak askeri üs kurduğumuz katar'ın yalnızlaştırılması ve sebepleri arasında irana olan yakınlığının dile getirilmesi şuan için de iranda saldırıların olması ve muhtemelen bazı hedeflerin ortaya çıkması. trump dediğini yapacak gibi borçlarını büyük bir savaş çıkartıp körfez ülkelerine ödettirecek.

ayrıca türkiye olarak duruşumuz çok önemli. tarihten de biliyoruz ki arap ülkeleri birbirlerini satmaya meyillidir. tabi bu yarın sıranın onlara da gelmeyeceğini göstermiyor. türkiye sağlam durmalı. gün gelir bu şer odakları türkiye için de teröre destek veriyor deyip türkiyeyi yalnızlaştırabilir. ortada büyük bir plan var.

inferior edit: saldırıyı daeş üstlenmiş. garip doğrusu, iran yaklaşık 6 yıldır suriye'de, 20-25 yıldır da ırakta sünni gruplarla çatışıyor ve daeşin ona yönelik kayda değer eylemi yoktu. ne olduysa bu daeşe trump'un ortadoğu ziyaretinden sonra hedefe iranı da koydu.
iran'da var olan islamı rejim vatandaşlar tarafından benimsenmiyor(artık)
arap baharı gibi fars baharı yada pers baharının habercisi olabilir
ya da en makulü şii sünni savaşı için hazırlıkların başladığının
belli ki arap baharından ve 15 temmuz darbe girişiminden sonra bölge yine sıcak günler yaşayacak. birileri yeni planlar kurup bu doğrultuda operasyon düğmesine basmış.
allah bu coğrafyanın ınsanına firaset versin
iran'da var olan islamı rejimini yaratan humeyni'nin ekolünden olan ruhani'nin %57 ile cumhurbaşkanı olduğu iran da daeş tarafından gerçekleştirildiği söylenilmişse de amerika'nın katar'dan sonra iran'a verdiği ultimotomdur.

içerik kuralları - iletişim