Kazanan kişi olarak adı geçen kişinin instagram profiline baktım. Hacettepe üniversitesinde çocuk psikiyatri asistanı sanırsam. Neden böyle bir tercih yaptığını merak etmekteyim.
isteyerek yazdığı 1. tercihine yerleşmesinden belli olan hekim arkadaşımızdır. ideallerinin peşinden gidiyorsa helal olsun diyorum...
Nedense aklıma kasıtlı olarak tercihlerinin değiştilmiş olabilecegi geldi. Bilmiyorum fazla mı şüpheciyim
hasta görürüm diye kaçacak delik arayan insanların algılayamadığı durum. "kerize bak acil yazmış" tarzı yorumlar her yerde. Puana göre yerleşen değil, istediği yere yerleşen mutlu olur hep demişimdir. Meslektaşımızı tebrik ediyorum ideallerinin peşinden gittiği içinnot: umarım meslektaşımız kaydırma yapıp da acil servise yerleşmemiştir. Tüm söylediklerim yalan olur o zaman (*).
Sevilen branş o ise neden olmasın? Kaldı ki çok zevkli bir uzmanlık alanı bence. ("Türkiye'de doktorluk" üzerinden ele almadan, teorik ve pratiğinin güzelliğinden bahsediyorum.)İkincisi; acil hekimliği en zor branşlar arasındadır ve multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Tek bir yönde uzmanlaşmak yerine; her uzmanlığın sık görülen (ortalama) vakalarını ve acillerini bilerek, her daldan biraz kopararak doktorluk yapmak isteği gayet güzel bir arzudur.Üçüncüsü, acil uzmanlığı bir ftr değilse de cerrahi de değildir. Uzmanlık sonrası zor değildir. Atanmada istenilen yer daha olasıdır. (Ben böyle biliyorum, yanlışım varsa duzeltin lutfen.)Dördüncüsü, haz ve tatmin açısından acil hekimliği güzeldir. Evde-disarida, komşuya-akrabaya-tanımadığınıza özgüvenli bir şekilde müdahale edebilir, yardımcı olabilirsiniz. Tanı koymak -bence- başlı başına büyük hazdır. Bunu acil vakalarda yaşamak bazen daha büyük haz verir.

Not: bence nöroloji.
çok özeniyorum böyle insanlara. çünkü kafada soru işareti yok. karar verilmiş, mutlu olunacak yer belirlenmiş. ben bu puanı alsam tombala çeker gibi tercih yapardım.
kendisi liseden üst dönemim olur.bildiğim kadarıyla şu anda çocuk psikiyatri asistanı zaten. trollemek için yapmıştır bunu zira benzer örnekler mevcut;çoğunuzun tanıdığını düşündüğüm oytun erbaş da her tusa girip ankara'da göze yerleşiyor ama kayıt işlemlerini yapmıyor,onun yüzünden asistan yetişmiyormuş bi dönemler