8 mart dünya kadınlar günü

kadınlarımızın sosyal hayatta eşit, adil, birey olarak algılanabildiği günlere dostlar!
vahşi kapitalizmin önce kadınları ezip sonra da onlara değer veriyormuş gibi ortaya çıkardığı saçma sapan gün.bunun en büyük kanıtı da dünya erkekler günü olmamasıdır
grev sırasında yanarak can veren kadın işçilerin anısı için kabul edilmiş bir gündür.
türkiyede kullanmaması için yasak getirildi, yıl 2017
kadınlar gününün çoğu kadın için en güzel yanı şüphesiz mağazalara gelen indirimlerdir ve pek çoğu da bilmez aslında dünya emekçi kadınlar günü olduğunu.
link filli boyadan harika bir reklam.. kadın yaşamdır,hayattır. güzel olan her şeyin anlamı karşılığıdır. renktir,enerjidir,huzurdur,ateştir. var olan her şeyin bir eş anlamıdır. ne yapmak ne düşünmek ne giymek isterse yapmalıdır zira en çok ona yakışır bu.. tüm kadınların 8 martı kutlu olsun.


dünya kadınlar gününüz kutlu olsun kadınlar!
(bkz:biber gazından güç almak)
(bkz:kadın olmanın dayanılmaz hafifliği)
çıkan yangın sonucu hayatını kaybetmiş -
köle gibi çalıştırılmış- yüzlerce kadın işçinin anısına, kapitalizmin baskılarına karşı doğan bir tepki. (hikayenin başı uzun ve tek bu olay yok o yıllarda kadınlarla alakalı, savaşlar vs de var ve çeşitli rivayetler de var.dileyen haber kaynaklarına bakabilir. ) hırsızlık yapmasınlar, giriş çıkışlarda çantaları denetlemek kolay olsun diye asansör sayısını 1'e indiren, yangın çıkışını kilitleyen bir gömlek fabrikası var hikayede..


kadına şiddetin olmadığı, kadınların da erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir dünya dileğiyle...
kadına şiddet,istismar,kadın cinayetleri vb. konuları üzerinde durulan,bu konulara dikkat çekmek için hiç değilse bir tam gün boyunca bilgi verici ve bilinçlendirici etkinlikler yapılan ve medyada yer bulmasına vesile olan, geriye kalan 364 gün boyunca bu sorunların var olduğunu unutan medya,ünlüler ve siyasilere ufak hatırlatmalar yapan uluslararası özel günlerden biri.ayrıca #49076 yı okuyunca belirtmek istedim 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kapitalizme ait bir gün değil aksine kapitalizme baş kaldıran kadın işçilerin grevleri sırasında hayatlarını kaybetmesinin ardından ortaya çıkmış bir gündür.ve de 19 kasım uluslararası erkekler günü'dür.(erkek intiharlarına dikkat çekmek amaçlıdır.) burdan her 8 mart'ta toplumsal sorunlara dikkat çekmeye çalışılınırken "8 mart saçmalık,kapitalizmin oyunu,niye erkekler günü yok yaaa?!!" diyenlere selam olsun.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim