bugün abd büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada türkiye'den abd'ye yapılacak olan vize başvurularının süresiz olarak askıya alındığı açıklanmış.

twitter hesabından yapılan açıklamada "Yaşanan olaylar, ABD Hükümeti'ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne ABD Misyonu'nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır." denilmiş.

amaç konsolosluklara gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmekmiş. kararın fetö ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle abd istanbul başkonsosluğu görevlisi metin topuz'un tutuklanmasına misilleme olarak alındığı belirtiliyor.

buyurun buradan yakın.

kaynak:
http://www.internethaber.com/abdden-turkiyeye-sok-vize-karari-1813359h.htm
abd'den fetoyu alacaktık babayı aldık şeklinde yorumladığım moral ve sinir bozucu son dakika gelişmesi. ben bu olayın metin topuz'un tutuklanmasıyla direkt ilişkili olduğuna inananlardanım. bakanlığımızdan açıklama yapılacakmış konuyla ilgili. umarım sert, tatmin edici bir cevap veririz abd'ye karşı. yarın sabah dolar kurunu ne kadar etkileyecek o da merak konusu.
büyük adadaki yakalanan ajanlar,
bir papazı iade etmememiz,
iran'a uygulanan ambargoyu delmemiz,
küresel çapta doların yerine alternatif olarak altın veya ülke para birimlerini kullanmamız,
gülen'in ve fetöcülerin iade edilmemesi,
rusya'dan s400lerin alınması,
incirlik'teki abd askerleri,
ırak'ta kürt devleti kurulması,
abd'nin suriye'de pyd'ye silah yığması
ve 15 temmuzda abd'nin parmağının olması müttefikimiz(!) abd ile gerilim yaratacak herhangi bir başlık olabilir.

emparyeller rahatsız.
Amerika diyor ki metin topuzu bırak, çünkü o benim çalışanım.

Türkiye diyor ki; hadi lan bu adamın fetö ile derin bağlantıları var ülkenin güvenliği için bunu yakalamam ve sorgulamam lazım.

Bunun üzerine amerika da madem ben kendi çalışanlarımı senin ülkende koruyamıyorum o zaman senin ülkende bu anlamda hizmet vermem diyor.

İşin asıl kısmı burası yani hala amerika’ya vize alabilirsiniz sadece bunu bizim ülkemizden yapamazsınız.
Son dakika haberi :Türkiye'nin de ABD vatandaşlarına vize yasağı getirerek karşılık verdiği uygulama.
son zamanlarda abd'den gelen en sert tepkilerden biri. rusya-iran ile bu kadar yakınlaşmanın ardından çok da şaşırmadım açıkçası. kuru kuruya bir hırlama mı yoksa arkasından daha katı şeyler gelecek mi zaman gösterecek ama her türlü durumda hava gittikçe soğuyor.
ülkenin sürüklendiği kaosta ne kadar aciz ve onun bunun kuklası olduğunu gösteren durum