adana – Tıbbiyeli Sözlük
Olduğundan bin kat daha kötü gösterilen olumsuz haberlerini gördüğümde çıldırdığım memleket. Tamam sıcak olabilir ama kebabımız şalgamımız çok güzel be.
bazen en pislik yerlerini bile özlüyorum. görece batıdaki insanların doğu vilayeti saydığını şaşırarak öğrendiğim şehir.
Genel olarak olayların abartıldığı şehir.

Başka bir şehire gidince hemen özlersin, içindeki özlem günden güne artar, dur diyemezsin. Hiçbir şehir Adana gibi olamaz seni için. İşte tam burda arkada fon müziği olarak bir başkadır benim Memleketim çalmaya başlar.Geçenlerde portakal çiçeği festivali vardı. Her yıl vize haftamla aynı zamanda olduğu için daha hiç gidemedim. Bu daha ayrı bi hüzün benim için.''Neymiş lan bu adana?'' Diyenler için, biraz klişe olacak ama anlatımaz yaşanır. Gidip bi görmenizi tavsiye ederim. Ve kesinlikle abartıldığı gibi bir şehir değil.
Sıcaklığı ile dışarıdan gelen insanı bezdiren, yemekleri ile insana kendini özlettiren şehirdir. Televizyonlarda görülen haberlerin aksine belli yerlerde olan olaylar haricinde sakince gezip tozabilirsiniz. Kebap için ünlü lüks lokantalar yerine salaş ve adı bilinmedik kebapçılara girerseniz lezzet açısından daha güzel yemeklere denk gelmeniz olasıdır. Şırdan yemeden dönülmemesi tavsiye edilir.