adem'in çocukları arasındaki ensest ilişki

o değil de havva ademin kaburga kemiğinden yaratılmış, adamlar buna inanıyor. ensesti neden kabul etmesinler ki?

havva ile ademin tüm genleri aynı. kaburgadan yapılmış. ama bir tane y kromozomu yerine x kromozomu gökten zembille uçmuş. herhalde allahın işidir ya. çok da kurcalamamak lazım, bu masallara inanan kesimi de zorlamayın çok. sonra laiklikten intikam alıyorlar.
ıslama göre olmuş olan olay..
kardeş kardeşe seks yapmışlar. erkek birey orgazm olmuş ve dişi bireyin vajinasına boşalmış.. kardeşi ile birlikte olmuş hepsi.. ıslama göre durum böyle yani..

bu arada burada islama bir saldırı yok. dini inanışlara göre olmuş olan bir olay dile getirilmiş.
okullarda dahi bahsi geçip anlatılan bir konu. bizim din derslerine gelecek din hocası olmadığından tarih hocası gelirdi o anlatmıştı.

havva'nın doğumlarının hepsi ikiz çocuk olarak gerçekleşiyor. her doğumda ikiz olarak bir erkek bir kız çocuğu oluyor. bu şekilde doğan ikizlerin ilişkisi yasak. ama kendilerinden önce ve sonra doğanlarla ilişki yaşayabiliyorlar.

hatta kabil ve habil kavgasının bu olaylar sonrasında gerçekleştiği söyleniyor. kabil ve habil arasında 'eş' kavgası çıkıyor. kavga sonucunda kabil kardeşi habili öldürüp. ailesini bırakıp eşi ile beraber uzak diyarlarda soyunu devam ettiriyor.

olay her dini kaynakta farklı tasvir edilmiş. nereden baksanız mantıksız.
bir çok bilmiş yazar olarak eklemek istiyorum, kuran'da adem ve havvanın çocuklarının üremesinden bahsedilmiyor. ama incil'de bu durum detaylıca anlatılmış. 

ey insanlar! şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere 
ayırdık. allah katında en değerli olanınız, o’na karşı gelmek- 
ten en çok sakınanınızdır. şüphesiz allah hakkıyla bilendir, 
hakkıyla haberdar olandır


insanların bir erkek ve bir dişiden devamının geldiği yazılmış. adem ve havva söz konusu değl. yalnızca adem ve havvadan geldiniz yazmıyor. daha fazla insan daha fazla çift yaratılmış. 

o, sizi bir tek nefisten yarattı. sonra ondan eşini var etti. sizin için hayvanlardan erkek ve dişi olarak sekiz eş yarattı.sizi annelerinizin karnında bir yaratılıştan öbürüne geçirerek üç kat karanlık içinde oluşturuyor. işte rabbiniz olan allah budur. mülk mutlak hâkimiyet yalnız o’nundur. o’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. o hâlde, nasıl oluyor da haktan döndürülüyorsunuz

mealde, buradaki “ondan” ifadesi, “onun türünden” şeklinde de anlaşılabilir yazıyordu. burada adem ve havva bahsediliyor. kaburga yazmıyor. onun türünden denmek isteniliyor. 

allah, sizi önce topraktan, sonra da az bir sudan meniden yarattı. sonra sizi erkekli dişili eşler yaptı. allah’ın ilmine dayanmadan hiçbir dişi ne hamile kalır, ne de doğurur. herhangi bir kimseye uzun ömür verilmez, yahut ömrü kısaltılmaz ki bu bir kitapta levh-i mahfuz’da yazılı olmasın. 
şüphesiz bu, allah’a kolaydır


burada da eşlerden bahsediliyor. 

kuran'daki ayetlerde kardeşler söz konusu değil. incil'de de havva ve adem'in devamlı erkek çocuğu olduğu yazılmış. orada da tam olarak kardeşler arasında bir ilişki yazılmamış. incil'de yaratılış bölümünde bu konuyu okuyabilirsiniz. 

ne diyebilirim bilmiyorum. sizin adınıza üzüldüm.
soy ağacı milyarlarca yıl geriye gitse baskınlıkların hemen hemen hepsinin hz.adem ve hz.havva üzerinde toplanması aynı zamanda tüm çekinikleri de barındırmaları gerekiyor. belki de normal bir insandan çok daha çeşitli bir gen düzeni.. buradan yola çıkarak ayrıca birkaç yüzyıl öncesinin aslanlarının şu an mevcut aslan türlerinden farkını da göz önünde bulundurarak diyebiliriz ki: eskiden her şey başkaydı. bu durumda bilmediğimiz olayları günümüz şartlarında objektif! olarak değerlendirmek takdir edersiniz ki imkansız. kaldı ki bu değerlendirme inanç esaslarına dil uzatıyorsa..
olmayan birşey. insanın ilk atası adem ise bu adem milyonlarca yıl evvel ortaya çıkmış tek hücreli bir canlıdır. dolayısıyla tek hücreli canlılar eşeysiz (ortadan ikiye bölünerek) ürerler. nitekim havva da bu hipotetik ademimizin iğ ipçikleri (hücre kaburgaları) gerilmek suretiyle bu ademimizden bölünmüştür. ondan sonra gelen her hücre böyle bölünmüştür. habil kabil olayı da o zamana kadar ototrof iken bi hücrenin diğerini yemesi ile ilk günahın işlenmesi; heterotrof yaşamın başlamasıdır.* yani sıkıntı yok ayıp bişe yok gençler dağılabilirsiniz.
hocam pardon bi 2 kişi daha yollayabilir misiniz dünyaya? yani bizim çocuklar şey de... valla bilet paraları bizden...
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim