adli yıl açılışında erkler ayrımının hiçe sayılması – Tıbbiyeli Sözlük
Yasama ellerinde khk'larla,

Yürütme hüloooocularla zaten onlarda

Yargıyı da ayağına çağırdığında gelmeyen barolar ifşa olduğuna göre, yapacak tek şey kaldı,o adli açılışa çağırılıp da gelmeyenlerin tasfiyesi.Zaten hazır fetocular gidiyorken ne dersiniz? Çıkaralım mı bir khk daha? Temizleyelim mi yargıyı feto'dan(!)
Sokağa çıkın, beni öldürecekler dedi, 240 kişi canını verdi.3 aylık ohal çıkardı, halk birlik olalım dedi kabul etti.Khk'larla kanun çıkaracağız dedi,bir müddet meclisi askıya alacağız dedi, daha hızlı olacak dedi, halk alttan aldı kabul etti.Peki sonra ne olduFetocuları temizleyeceğiz diye alınan kanun çıkarma yetkisi ile saçma sapan kararlar meclisten geçmeden kabul edildi:-onlarca yerde ve kurumda sacma sapan isim degisiklikleri

-turbanli polislik

-askeri tıp akademisine sivil rektör (hem de kasten türbanlı)

-ordunun sivilleştirilmesi

-harbiyeye sivil rektör

.

.

Daha onlarca saçmalık geçirildi. Meclis bir sekilde bypass edildi.Şimdi adli yıl açılışı gibi erkler ayrılığının devletce temsil edildiği bir tören cumhurbaşkanlığında yapıldı,cumhurbaskani protokolde en önde oldu ve konuşma yaptı.Adli yıl açılış törenleri eskiden beri Danıştay ve barolar birliklerinin konuştuğu, şikayetlerini anlattığı, cumhurbaşkanı ve hukumetin ise sikayetleri dinlediği törenler olmuştur.Cumhurbaşkanının konuşma yapması bir yana, tüm yargıyı ayağına çağırmasıyla bugünden itibaren yargı fiilen bağımsızlık ilkesini yitirmiştir.

Kimse kusura bakmasın ama yargının bağımsızlığına bu saatten sonra inanan ya çok saftır ya da kör kütük parti tutuyordur.