adrese dayalı olarak liseye yerleşme

teog'un kaldırılması sonrası hükümetin öğrencileri sınavsız olarak liselere yerleştirme konusundaki dahiyâne fikirlerinden biri.

eğitim konusundaki danışmanların eğitim düzeylerini sorgulatan bu fikrin fen/anadolu liselerinin etrafındaki gayrimenkul fiyatlarını artırmaktan başka ne işe yarayacak acaba.

ha diyorsanız o okullar kendi sınavlarını yapacak o zaman yeni bir fikirmiş gibi önümüze sunmayın. veliler/öğrenciler aptal değil zaten olabilecek en yakındaki liseyi seçip kayıt oluyorlar.
ulan ne saçma bir olay zaten bundan 15 sene önce herkes kendine yakın düz liseye yada meslek lisesine gider kaydolurdu.
kendine güvenen her ilde en fazla 1 (bazı illerde olmayan) fen liseleri ve sayısı sınırlı anadolu liseleri için anadolu -fen lisesi sınavlarına girer gerçekten zeki çalışkan olanlar hak ederek girerlerdi.sonrasında bunlara yerleşemeyen 5.00 diploma notlu çoğunlukla ilkokullarının birincileri süper liselere yerleşirdi.adım adım bu sistemi siktiniz şimdi fantazi arıyorsunuz.lanet olsun

burdan tekrar ediyorum islami tedrisat yapacaz diye bokunu çıkardınız.erkek gibi yapın şunu kıvırmayın dansöz gibi.
alternatifi yok bu işin anlayın artık.
bir sınava girsin çocuklar puanına göre okula yerleşsin, at yarıştırır gibi yarıştıralım çocukları.
bunca seneden beri yapılan her yenilik daha bir saçma oluyor artık yenilik yapmayın.
okul puanı saçmalığını hiç katmayın zaten okullarda ne kadar adil puan verildiğini, okul puanı etkisi arttıkça ne kadar adil puan verileceğini okuyan herkes bilir.
eğitim bakanlığının eğitilmesi gerektiğini tekrar gün yüzüne çıkaran olay.
kendi zamanında böyle bir uygulama olsaydı düz lisede okumak zorunda kalabilecek biri olarak yazıyorum. bu alt orta halli ailelerin çocuklarına zulümdur. kafası çalışıyor ama parası yok diye hiç bir çocuğu hak etmediği yerde okutamazsiniz. haktır bu. milyonlarca çocuğun hakkıdır.

konu hakkında fikri olmayan, ne olursa kabul eden, 'ee şimdi ne yapacaksınız?' diye sorulduğunda 'yapacak bir şey yok.' diyen, çocuğunun geleceğinden sorumlu, aynı zamanda sesini çıkarmaya zahmet buyurmayan sorumsuz velinin hiç mi suçu yok?

olan her şeyden habersiz geleceğiyle oynanan küçüklere oluyor.
büyük konuştuk da mi böyle oldu diye bana hayatı sorgulatan olay. diyorum ki yok bundan daha saçma bir şey yaşanamaz herhalde. akıllıca, faydalı, ülkeyi geliştirecek çalışmalar yapılınca şaşıracağım artık. bu nedir yaa. sınavlarda hile yapıldı, salak onca millet yerleşti, sorular verildi. şimdi de teog kaldırdı. bir de bu olursa... allah akıl, fikir versin.
bir gecede getirilen hede.
sınav denilen şey eğitimde fırsat eşitliği yaratıyordu. eğerki soruları çalınmamış, çırpılmamış güvenli bir sınav gerçekleşirse çalışan hakettiği yere geliyordu.
bakmayın doktorların lanet olsun tus'a vs. dediğini. onlar da biliyor tus gibi bir sınavın uzmanlık isteyenler arasında adaletli bir dağılım yarattığını. tus olmasa ne torpiller dönerdi herkes bilir.

içerik kuralları - iletişim