affedilmez lanetler

3 tanedir. sihir bakanlığı tarafından yasaklanmış en esaslı karabüyülerdir.

bunlardan birincisi ''imperius laneti'' ... imperio etkisi altındaki kişiler, büyüyü yapan büyücünün kontrolü altına girer, etki altında olan kişi ne yaptığının farkında olmadan , büyücü öl dese ölür, öldür dese öldürür. yani tamamen ele geçirilmiştir. bartemius crouch jr 'ın en sevdiklerindendir.

affedilmez lanetlerin ikincisi ''cruciatus'' lanetidir. crucio, bir işkence şeklidir. bilinen tüm işkence yöntemlerinden daha acı vericidir, acı verir ancak öldürmez. delirtir. neville longbottom'ın ailesi buna bir örnektir. bellatrix lestrange pek bir sever bunu.

üçüncü ve voldemort'un en sevdiği lanet ''avada kedavra'' lanetidir. diğer ismiyle ''öldüren lanet''... bu lanetten kimse sağ kurtulamamıştır, tabi bir kişi hariç : harry potter.

-aslında tek sağ kalan harry değildir, teknik olarak voldemort da sağ kalmıştır ama şu an bunun nedenlerine değinmeyeceğim-

harry, ilk olarak 1 yaşındayken ikinci olarak hogwarts savaşı zamanında bu lanete maruz kalıp ölmemiştir. bu yüzden tarih kitaplarına adı ''the boy who live'' olarak geçmiştir. sağ kalmayı başaran çocuk...

içerik kuralları - iletişim