aitlik hissi

bende bulunmayan histir, kendimi ne bu zamana ne bir coğrafyaya ne de bir insana ait hissediyorum. kişiler ve coğrafya pek etkilemese de bulunduğum zamana ait olmama hissi hepsinden ağır basıyor bende. güzel bir his olsa gerek uzun zamandır hissetmiyorum.
kazanması zor kaybetmesi çok kolay olan his.
kendine yeten biri için gereksizdir. kendine yeten kişinin bundan kurtulmak için çabalamasına bile gerek yoktur çünkü bu his onda değer verme hissine dönüşmüştür. değer verme hissini de belli etmeye gerek yoktur çünkü ne kadar belli ederseniz o kadar harcarsınız onu. ama bahsettiğim kişinin bunu da düşünmesine gerek yoktur çünkü zaten öyledir.
bence olmaması daha zordur. bir yere ait hissetmeme her yerin yabancı olması yerin yurdun yokmuş gibi geliyor
kazanması zor kaybetmesi de zor olan hede
bizim bir öğretmenimiz vardı lisede. aitlik hissinin çok yüksek olduğunu söylerdi. kadın meslek hayatına başladığı yerde 25 senenin ardından ancak emekli olmuştu. hey gidi günler hey.
başta önemsiz gibi gelen önemini sonraları kavradığın bir şey gibi benim için. aile ,vatan,memleket,lise,akrabalar ... hepsinden memnun olmasan bile belli köklerinin olması , kötü bir durum senaryasunda sığınacak bir evin olması gayet elzemdir. bunun önemini üniversiteye geçip oraya , o saçma sapan yurtta kalınca anladım.

içerik kuralları - iletişim