akıldan çıkmayan doktor olmasam ne olurdum sorusu

  • /
  • 7
hekimlikten başka bir meslek seçmek istemem ama illa ki başka bir şey söylemek gerekirse boğaziçi işletme, iktisat seçerdim zaten puanım yetiyordu.
cevabının olmaması daha iyi olan sorudur. açık kapı bıraktığınız zaman hedeflerinizden sapmaya meyilli oluyorsunuz. hem kendinizi tıp haricinde başka bir alanda görememek iyidir alanınıza daha sıkı sarılırsınız. bu anlayış her meslek grubunda olsa herkes işini daha çok severdi. dünya daha yaşanılası bir yer olurdu falan filan .
daha doktor olmadım da neyse. herhalde arkeolog ya da tarihçi olurdum. parasız bir hayat sürer, şansım iyi gidebilirse rahat yaşama son 10 yılımda ulaşır ölürdüm.
ben hemşireyim hemşire olmasam eğitim fakültesi yazardım zira o öğretmen lisesinin son varisiydim ek puan da vardı amaa kpss si zor bee hemşireliğin ataması rahat etrafta ponçik ponçik koşturup insanlara yardım etmeye çalışıyom müthiş kendini iyi hissettiren bi meslek hemen öveyimm mesleğimi de^^
hakikaten herkesin ömründe bir kere sorduğu soru.
sağlık sektörü diye bir şey olmasaydı mimar
cevabını çok net bildiğim sorudur. öğretmen olurdum. şu an tsm eğitim şubesinde çalışıp okul ve halk eğitimleri yaparak içimde kalan ukteyi gerçekleştiriyorum. zaten hekimlikten başka her şeyi yapıyorsun burada. içinizde kalmış bir iş varsa bekleriz.
hukukçu olurdum zaten tm puanım daha yüksekti.
endüstri mühendisi olurdum net, ne tam mühendisten sayılıyo ne mühendislik kadar sıkıcı, tam benlik
işletme okurdum diye düşünüyorum. biraz çalışıp para biriktirip küçük bir ilçede türkiye çapında meşhur bi restoran açardım. (bakmayın öyle `köfteci yusuf` nereden çıktı zannediyorsunuz? - cevap: iznik)
  • /
  • 7

içerik kuralları - iletişim