alarmı uyurken 10 kere iptal ettiğini hatırlamamak

üniversitenin ilk senesinde ev arkadaşımda olan durumdu. ya dedim sen nasıl hatırlamıyorsun alarmı kalkıp kapattığını falan,dedi ki çaldığını bile hatırlamıyorum. çok şaşırıyordum,kesin numara yapıyor nasıl duymaz alarmı diye düşünürken şimdilerde bende de oluşmaya başladı bu vaziyet.bu başlığı bu saatte açmamın sebebi de budur sözlük,pazartesi sınav bugün sabah erken kalkar çalışmaya başlarım dedim ve 7 ile 8 arasına sayısız alarm kurdum fakat daha şimdi uyandım ve alarma dair hiçbir şey hatırlamıyorum
ben bu yüzden ne yapıyorum bir kere alarm kuruyorum baktım kalkmaya niyet yok geri yatış.
alarmı iptal etmek ya da yeniden kurmak...hiç bir zaman başvurmadığım yöntem.ya alarmla birlikte ya da alarmdan önce kalkarım.
bu aralar çok sık olan şey... alarmı kurmasa da uyanan insanlardan da değilim. havalardan mıdır acaba? oda arkadaşını rahatsız etmeden bunun bir çaresi var mıdır?
telefonu yatarken odanın diğer köşesine koyarsanız çözülebileceğini düşündüğüm sorun. ayağa kalktıktan sonra da geri yattığınızı hatırlamamanız imkansızdır herhalde.
kamu spotu: ertelemeyi acilen bırakmalısınız.
siz ne içip yatıyorsunuz arkadaş anlamıyorum.gece beni öldürseler alarm çalınca dirilirim o kadar yani.
aklıma gelmişken bir de 10 kere çalıp susan alarmı katiyen duymayanlar var aramızda dimi
son zamanlarda benim de muzdarip olduğum bir konu. bunu birden fazla alarm kurmaya bağlıyorum. eskiden tek alarm kurar, çalınca da hemen uyanırdım. nasıl olduysa, bir yerden sonra tek alarm yetmemeye başladı ve birden fazla kurup üçüncü veya dördüncüsünde uyanmaya başladım. şimdilerde ise tüm alarmları bir şekilde kapatıp uykuya devam ediyor ve hedeflediğim vakitten saatler sonra uyanmış buluyorum kendimi. öz disiplinimi acilen geri kazanmam gerek.
bi tek bende oluyor sanıyordum yalnız değilmişim ahahah.telefonu yataktan erişemeyeceginiz bi yere koymanız lazım.ya değilse 100 kere çalsa 100 kere refleks olarak kapatıyosunuz alarmı.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim