ali babacan

ak parti'ye karşı kılıcını çekerek yeni parti oluşumu için istifasını veren, abdullah gül ile birlikte çalışan eski ekonomiden sorumlu devlet bakanı.

yeni oluşum ne kadar beklentileri karşılar onu kestirmek güç. benim sadece merak ettiğim genç yaşında dünya ekonomi çevrelerine nasıl bu kadar güven verdiği. hani bugün ekonominin başına gelse ülkeye para yağacakmış gibi bir izlenimi var.

cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın da kendisinden devlet yapılanması için eleman isteyen özbekistan cumhurbaşkanı'na ali babacan'ı tavsiye ettiği fakat babacan'ın bunu kabul etmediği söyleniyor.
yeni kurulan deva partisinin genel başkanı olan ak parti hükümetlerinin 13 yıl ile en uzun süre bakanlık yapmış siyasetçisi.

kimine göre uluslararası ekonomi camiasında önemli bir yeri olduğu ifade edilen kimine göre de kemal derviş politikalarını devam ettirdiği için başarılı olmuş ekonomisttir.
dün akşam cüneyt özdemir’in konuğu olarak zor bir sınav verdiğini düşündüğüm siyasetçi. muhafazakar bir çizgiden ziyade ve güçlü bir şekilde liberal demokrat imajı sergiledi. akıl tutulması yaşanan bir süreçte gösterdiği sağduyu ve aklı selim ile üzerine basarak dile getirdiği temel hak ve özgürlüklerin özellikle muhafazakar kesimde karşılık bulmasını ümit ediyorum.
ali babacan'ın döneminde koltukta eşşek otursa yine aynısı olurdu. abd o dönem dünyayı dolara boğdu, cakasını satmak bunlara düştü. gözünüzü açın.yeni kurduğu parti erdoğansız akpdir

içerik kuralları - iletişim