allah'a yada gönderdiği elçilere yada allah'ın emirlerine itaat etmeyen onlara boyun eğmeyen burnunun dikine giden bir takım kavimlerin allah tarafından çeşitli nedenlerle helak edilmesi olayıdır.

helak sebebi

-bazen homoseksüelliği normal görmekle

-bazen allah nerde en güçlüsü biziz demekle

-bazen devenin mucizesi nedir demekle

helak olunan kavimlerdir. görünür sebep her ne olursa olsun değilmeyen gerçek vardı.

allah efendi

insan köleydi

farkına varamayan,unutan,itaat etmeyen,allah'ı merkeze almayan hakkını aldı bedelini ödedi

rabbin gazabı büyüktür

------------------

`lut peygamber`in kavmi

lut peygamberin kavmi kötü işler yapıyordur allah'a kulluğu unutmuşlardır azap yakındır.denilen odur ki orda erkekler birbirine veriyordu yani homoseksüellik revaçtadırhud suresi [http://www.enfal.de/mdiyanet/hud.htm ~ geniş anlatım için tıkla]

81. (Melekler) dediler ki: Ey Lût! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunamazlar. Sen gecenin bir kısmında ailenle (yola çıkıp) yürü. Karından başka sizden hiçbiri geride kalmasın. Çünkü onlara gelecek olan (azap) şüphesiz ona da isabet edecektir. Onlara vâdolunan (helâk) zamanı, sabah vaktidir. Sabah yakın değil mi?

82. Emrimiz gelince, oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine (balçıktan) pişirilip istif edilmiş taşlar yağdırdık.

83. (O taşlar:) Rabbin katında işaretlenerek (yağdırılmıştır). Onlar zalimlerden uzak değildir.

---------------------

`hud peygamber`in kavmi (ad kavmi)

hud peygamber kavmine gerçekleri anlatır.ancak herhalde `dinde zorlama yoktur` diye zanneden kavim buna karşı çıkar oysa unutuyorlar allah sizin `alaaddin'in lambası`ndaki cininiz değildir.siz dua edersiniz o yerine getirir bir varlık değildir.kulluk ne demektir? kölelik demektir. kölelik ne demektir? sorgusuz itaattir.araf suresi [http://www.enfal.de/mdiyanet/araf.htm ~ geniş anlatım için tıkla]

70. Dediler ki: Sen bize tek Allah'a kulluk etmemiz ve atalarımızın tapmakta olduklarını bırakmamız için mi geldin? Eğer doğrulardan isen, bizi tehdit ettiğini (azabı) bize getir.

71. (Hûd) dedi ki: "Üzerinize Rabbinizden bir azap ve bir hışım inmiştir. Haklarında Allah'ın hiçbir delil indirmediği, sadece sizin ve atalarınızın taktığı kuru isimler hususunda benimle tartışıyor musunuz? Bekleyin öyleyse, şüphesiz ben de sizinle beraber bekleyenlerdenim!"

72. Onu ve onunla beraber olanları rahmetimizle kurtardık ve âyetlerimizi yalanlayıp da iman etmeyenlerin kökünü kestik.

---------------------

`salih peygamber`in kavmi (semud kavmi)

olaylar olaylar.salih peygamber mucize olarak bir delil olarak dişi bir deveyi kavmine getirir.der ki

"bu deve mucivedir el sürmeyin" bizim hödükler ne yapar "aman devenin mucizesi mi olur" der deveyi boğazlar (heralde yerler)(düşün ki sen şimdi hinduların kutsalı ineği boğazlıyorsun ya onlar haklıysa)her neyse beklenen son.hud suresi [http://www.enfal.de/mdiyanet/hud.htm ~ geniş anlatım için tıkla]

64. Ey kavmim! İşte size mucize olarak Allah'ın devesi. Onu bırakın, Allah'ın arzında yesin (içsin). Ona kötülük dokundurmayın; sonra sizi yakın bir azap yakalar.

65. Fakat Semûd kavmi o deveyi, ayaklarını keserek öldürdüler. Sâlih dedi ki: "Yurdunuzda üç gün daha yaşayın (sonra helâk olacaksınız)!" Bu söz, yalanlanamayan bir tehdit idi.

66. Emrimiz gelince, Sâlih'i ve onunla beraber iman edenleri, bizden bir rahmet olarak (azaptan) ve o günün zilletinden kurtardık. Şüphesiz Rabbin kuvvetlidir, (her şeye) galip gelendir.

67. Zulmedenleri de o korkunç ses yakaladı ve yurtlarında diz üstü çökekaldılar.

68. Sanki orada hiç oturmamışlardı. Biliniz ki, Semûd kavmi gerçekten Rablerini inkâr ettiler. Yine bilesiniz ki, Semûd kavmi (Allah'ın rahmetinden) uzak kılındı.bunların neticesinde ulaşacağımız sonuç

(bkz:dinde zorlama vardır)