Artık göre göre sinirlerimi bozmaya başlayan karşılaştırma.

Hayır ben anlamıyorum ki 1950lerde Türkiye'de savaş vardı da Türkler mülteci olarak botlarda bata bata hiç istenmediği almanyaya mı gitti?

2. Dünya savaşından yenik ayrılan almanya sanayisinde çalışacak işçi nüfusunda sıkıntı yaşadığı için türkler oraya gitti. Almanya norveç belcika gibi bir ülke değil calismayana bir kuruş vermez , orda para kazanan her türk kazandığı paranın her kuruş bedelini alın teriyle ödedi. İster kabul edin ister etmeyin almanyanın o zor zamanlarında üretimin durmasına engel olan , emeğiyle fabrikaların işlemesini sağlayan her türkün bugünkü almanyada payı vardır.

Alman halkın türklerden rahatsız olma durumuna gelince. Kim olursa olsun ülkesinde dışarıdan gelen büyük bir nüfus olduğu zaman rahatsızlık hisseder. Bu sadece Turk-alman durumu falan degil yani. Ki hıristiyan bir ülkeye giden müslüman bir halktan bahsediyoruz ve oraya doktorlarımız mühendislerimiz değil çoğu okuma yazma bilmeyen vasıfsız işçilerimiz gitti. Buna rağmen bu kadar kısa surede turkiyede suriyelilere hissedilenlerin %1'i bile şu an almanyada türklere hissedilmiyor.
Almanyadaki hiçbir Türk burası bizim vatanımız dememiştir vatanlarını bilirler yani ben görmedim duymadım aksini söyleyeni

Zaten dedirtmezler o ayrı ...