ambulanslara yol vermeme hastalığı

bugün herzamanki gibi öğle yemeğinden sonra acil kantininden beleş çayımı aldım acil kapısı önünde bi sigara yaktım sağı solu kesmeye başladım. ambulans çıkacak yollar çok dar karşı taraftan 4 5 araba geliyor ambulansı görmelerine rağmen ambulanstan yol istiyorlar. bi an için acaba beyzbol sopamı alıp "la yawsaklar ambulans geliyo olum heey çekilin gidin lan yol verin" diye üstlerine koşsam mı diye düşünmedim değil. ambulans bi 10 dakika kaybetti bu hıyarlar yüzünden, ancak hastanenin güvenlik görevlilerinden biri sokağın girişine gidip -küfürlere ve kornalara göz yumarak- trafiği durdurduğunda ambulans çıkabildi. o adamı da delikanlılığı için kutlarım üstüne vazife olmadığı halde insanlık yaptı.

o kişiler araçlarını sürerken giden ambulans aileleri için yola çıkıyor da olabilirdi, belki de öyledir. bilemeyiz. bildiğim şey benim yakınıma gidecek ambulansı öyle bloklayan vatandaşı tıbbiyelilik elitlik sakinlik vs dinlemem kafasını direksiyona gömerim.

her neyse. suç vatandaşta olduğu kadar bu gibi konularda belediyecilik de öne çıkıyor bence. ambulansın muhtemel çıkış yapabileceği 3 nokta var bizim hastanede. bu 3 noktayı tamamen tek yön yapmak meseleyi %80 oranında çözer diye düşünüyorum. gerekli şeyler için belediyeye de yarın öbür gün başvurumu yapacağım. umarım aynı manzarayla bir daha karşılaşmam.
söz konusu olayın hastane çevresinde olduğundan yola çıkarak fikrimce `açılın ben acilim` hastalığıdır. herkes kendi derdinde; vicdan yok.
(ebkz: #51687) işin daha acı tarafı yol vermeyenlerin hiçbiri hastaneye girmedi. diğer ara sokaklara girip gözden kayboldular. neye yetişeceklerse artık.
okkalı bir para cezası verilsin. bu ülkede en güzel yöntem. herkes çok güzel şekilde anlıyor o zaman. olay kendi başına gelince ancak anlıyor insanlar..bu ülkede ambulans neden her zaman siren çalıyor niye hep önceliği var diyenler var..
bir de ambulansın önünden yolun karşısına geçmeye çalışan yaya tipi vardır ki evlerden ırak... böyle duyarsızlık olmaz.
ambulansı kontrol edenler bile varmış içinde hasta var mı yok mu diye.

oysaki beynini kullansa hastayı hastaneye götürmeye giderken yavaş olamaz ambulans.

ayrıca ambulanslar boştan boşa hız yapacak değil bir kere.

bir de ambulansın arkasına takılanlar var hiç söylemek istemiyorum bile.

bir gün kendinin de o ambulansın içinde olabileceğini düşünsene eyy insan.
bu kadar sert tepki vermeyin bazende istemeden yol veremiyorsunuz. yani ne yapsanız olmadığı oluyor. bir keresinde trafik sıkışıkken arkadan ambulans sesi gelmeye başladı tabikide herkes arabasını sağa sola çekmeye başladı ortadan tek arabalık yol açılarak geliyor. bizde açılalım diye hamle yaptım bi baktım arkamdaki araba benim çekmem gereken yere çekmiş ben ortada kaldım ambulans geldi bağıra bağıra ""42 bilmem ne yol ver" diye ikaz ediyor. abi elim ayagım birbirine girdi kenara çekecek yer yok mecbur devam ettim ben önde ambulans arkada ışığı geçtik göbek var göbekte dolu ben hemen göbeğin üstüne çıktım diğer arabalar yol vermeden fakat göbekteki arabalar hiç kıpırdamadı mecbur ambulansta göbeğe çıktı arkama geldi başladı bağırmaya " yol aç yol aç diye" ben mecbur devam ettim kaldırımda ambulansla gidiyoruz. indim yola attım kendimi en sağda sokak girişine dedim artık şundan bi kurtulayım evet sizce ne oldu ambulans sağ sinyal verdi... o sokaga girmesi gerekiyormuş... ambulans sövdü sövecek dışarıdan görsem bende kendime söverim ama abi gerçekten yol vermek için herşeyi yapıyorum olmuyor yol veremiyorum. mecbur sokağa devam ettim ilk sola girişten girdim allahtan ambulans düz devam etti. o gün dedim kesin arkadan ceza gelecek ama gelmedi. eğer burayı okuyorsan ambulans şöforu abi yemin ederim yol vermek için herşeyi yaptım özür dilerim

içerik kuralları - iletişim