ambulanslara yol vermeme hastalığı

bugün herzamanki gibi öğle yemeğinden sonra acil kantininden beleş çayımı aldım acil kapısı önünde bi sigara yaktım sağı solu kesmeye başladım. ambulans çıkacak yollar çok dar karşı taraftan 4 5 araba geliyor ambulansı görmelerine rağmen ambulanstan yol istiyorlar. bi an için acaba beyzbol sopamı alıp "la yawsaklar ambulans geliyo olum heey çekilin gidin lan yol verin" diye üstlerine koşsam mı diye düşünmedim değil. ambulans bi 10 dakika kaybetti bu hıyarlar yüzünden, ancak hastanenin güvenlik görevlilerinden biri sokağın girişine gidip -küfürlere ve kornalara göz yumarak- trafiği durdurduğunda ambulans çıkabildi. o adamı da delikanlılığı için kutlarım üstüne vazife olmadığı halde insanlık yaptı.

o kişiler araçlarını sürerken giden ambulans aileleri için yola çıkıyor da olabilirdi, belki de öyledir. bilemeyiz. bildiğim şey benim yakınıma gidecek ambulansı öyle bloklayan vatandaşı tıbbiyelilik elitlik sakinlik vs dinlemem kafasını direksiyona gömerim.

her neyse. suç vatandaşta olduğu kadar bu gibi konularda belediyecilik de öne çıkıyor bence. ambulansın muhtemel çıkış yapabileceği 3 nokta var bizim hastanede. bu 3 noktayı tamamen tek yön yapmak meseleyi %80 oranında çözer diye düşünüyorum. gerekli şeyler için belediyeye de yarın öbür gün başvurumu yapacağım. umarım aynı manzarayla bir daha karşılaşmam.
söz konusu olayın hastane çevresinde olduğundan yola çıkarak fikrimce `açılın ben acilim` hastalığıdır. herkes kendi derdinde; vicdan yok.
(ebkz: #51687) işin daha acı tarafı yol vermeyenlerin hiçbiri hastaneye girmedi. diğer ara sokaklara girip gözden kayboldular. neye yetişeceklerse artık.
okkalı bir para cezası verilsin. bu ülkede en güzel yöntem. herkes çok güzel şekilde anlıyor o zaman. olay kendi başına gelince ancak anlıyor insanlar..bu ülkede ambulans neden her zaman siren çalıyor niye hep önceliği var diyenler var..
bir de ambulansın önünden yolun karşısına geçmeye çalışan yaya tipi vardır ki evlerden ırak... böyle duyarsızlık olmaz.
ambulansı kontrol edenler bile varmış içinde hasta var mı yok mu diye.

oysaki beynini kullansa hastayı hastaneye götürmeye giderken yavaş olamaz ambulans.

ayrıca ambulanslar boştan boşa hız yapacak değil bir kere.

bir de ambulansın arkasına takılanlar var hiç söylemek istemiyorum bile.

bir gün kendinin de o ambulansın içinde olabileceğini düşünsene eyy insan.

içerik kuralları - iletişim