amerika’nın aya çıkması – Tıbbiyeli Sözlük
Çıktılar mı çıkmadılar mı? Zamanında merak edip araştırmaya çalıştığım konu. 69 senesinde apollo 11 deki üç astronot( Neil Armstrong, buzz aldrin ve Michael Collins) ay yüzeyine ulaşmış ve Armstrong ve aldrin ayak basmışlar. Bir görüşe göre tamamen yalandır ve görüntüler holywood stüdyolarında kubrick tarafından çekilmiştir. Olayı inkar eden bölümün öne sürdüğü kanıtlar için nasa açıklama yapmış tek tek zamanında. Ayrıca birkaç sene önce olayla ilgili daha önce yayınlamadığı onlarca fotoğrafı internet üzerinden kamuya açmış. Nacizane fikrim ise gerçek olduğu yönündedir. Bilim için zerre taneyi şurdan şuraya koyamayanlar buna film demekte. Abi uzayla ilgili çalışmaların Tübitağın bünyesinde gittiği(bkz:papaz eriğini imam eriğine çeviren makine) bir ülkenin böyle bir eleştiri hakkı var mıdır? Dönemin karşı süper gücü sscb bile inkar etmemiş edememişken böyle rahat hüküm verme nerden geliyo anlamadım.(bkz:20.yüzyılda uzay yarışı)
nsanlar ilginç bir biçimde sadece apollo 11 ile aya insanlı uçuşun yapılduğını düşünür ki aya bir çok insanlı uçuş vardır ve bunlardan çoğu başarılıdır. Saçma salak çıktılar mı bilmiyorum triplerine girmesin kimse.İ
Rammstein'ın Amerika klibinde vardır. Soğuk savaş döneminde değişik şeyler yaşanmıştır. Bence gidildi ve pek de bir şey bulunamadı ki başka yerlere gitmeye çalışıyorlar. He bir şey bulunsa bile kim aya gidip teyit edecek?
Dünya yaşamının sonuna yaklaştığını düşündükleri için yeni bir başlangıç arayışı içerisinde olabilirler

Yeni yaşamlar yeni sömürü düzenleri ...Hatta filmi bile var

(bkz:interstellar)
Amerika ile aramızda olan bilim farkının en az 50 sene olduğunu düşünen birisi olarak,aya çıktıklarını düşünüyorum ümidim o ki başka ülkelerin bilim başarısına çamur atmayıp kendi ülkemizde bilimi geliştirmeye ve aradaki bu uçurumu kapatmaya çalışmalıyız,yoksa bizim.konuşmamızla adamların çıkıp çıkmadığı değişmeyecek,biz önümüze bakalım,çok çalışıp muhasır mmedeniyetler seviyesine çıkalım.