anatomiden akılda bir femur kalması

bu espri yapılırken kişinin humerus'unu tutarak karşısındakine "anatomi zamanında kol gibiydi." mesajını iletmesi bir doğa kanunudur.
azalarak bitmesi gereken esprimsidir
genetikçisinden tut da biyokimya hatta ortopedi!??!? ve hatta anatomi hocasına kadar herrr hocanın bir kez de olsa yamuk bir gülüşle yaptığı espiri. bence anlaşıyolar kesin bunlar. ilerde ben de yapcam, çok merak ediyorum nasıl bir duygu.
genellikle 1.sınıf öğrencilerine ilk günlerde yapılan o zaman kulağa komik gelen,şimdiyse duyulduğunda dudak büktüren ''şey''
genelde 55-60 yasini geckin proflarin yaptigi bayat espirik
bunu 3 4 ay önce bi derse gelen enfeksiyoncu yaptı. sınıfta çıt çıkmadı. sonra devam ettirip "femur değil ki bu humerus ne çabuk unutmuşsunuz anatomiyi, espriydi bu" dedi. gene çıt çıkmadı.

hocam 6+4 yıl eğitim almışsın, makalelerin var, doçentlik sınavını geçmişsin, doçent kadrosuna atanmışsın. niye gülme ihtiyacımızın arttığı "komiteye 1 hafta kala" günlerinde daha iyisini yapmıyorsun?
tus* klinik bilimler sınavına girmeden hemen önce yaparak yeni bir boyut kazandırdığıma inandığım espri.

kendimden bir parça nefret ettim ama evet.
kaç yıllık olduğunu merak ettiğim espiri.
ilk duyduğumda sağlık meslek lisesi birinci sınıftım, hematoloji öğretmenimizden duymuştuk. o zaman gülmüştüm ama 20 küsür yıl sonra sözlükte okumak hiç de güldürmedi.
gerçekliğini merak ettiğim bir olgu cümlesidir.
daha birinci sınıf öğrencisi olmamdan mütevellit cidden de anatomi bu kadar gereksiz ve hiçbir işe yaramıyor mu sorusunu aklıma getirmiştir. yeşillendiren bir büyüğüm olursa sevinirim.

içerik kuralları - iletişim