anıtkabir’e oyun parkı – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
bu işte emeği geçen kim varsa, destekleyen kim varsa hepsine yazıklar olsun.ismi ne oranın anıtkabir. bakınız parça parça yazıyorum `anıt` ve `kabir`isminde de belirttiği gibi cumhuriyetimizin kurucusu mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarının anıt mezarlarının olduğu yer.biz nasıl bir ülke olduk ki hem inançlıyız diye gezinip hem de bir mezarın etrafına park yaparız?bu kadar atatürk fobisi neden?bu konuda yazılmış en güzel yazılardan biri olan emin çölaşan'ın yazısını [http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/emin-colasan/reklama-alet-edilen-anitkabir-kaydiraklari-1408285/ ~ buraya] bıraktım.
ülkemizi yöneten sayın cumhurbaşkanımız daha tarihi eser nedir bilmiyor diğer birimler ve bu konuşunca boşalan kesim nerden bilsin. (taksime tarihi eser yapacaktı bu arada sayın cumhurbaşkanımız)

tarihi bir eserin değerini anlamamış, ülkeyi kurtaran ve geliştiren resmen yoktan var eden kişinin değerini kavrayamamış bir salak topluluğunun eseridir bu.

hazreti muhammed seksi seviyor diye(beş karısı var yani ) kabeye kerane yapılır mı? (ya da yeşil mescid)
Yapanın yaptıranın siyasi görüşü, dini,atatürk hakkındaki düşüncesi filan hiçbirinin bir önemi yok ortada koca bir cehalet var sadece tepki olarak gidip parkı sökmeye çalışanlarda da olduğu gibi
Parkın yapılması Bencede yapılması uygun değil.Fakat gidip anıtkabiri kabeye benzeten zihniyet ne demeye çalışıyor anlamıyorum. Ben kabeye gidip rabbime tapıyorum. Sende gidip ataturke mi tapıyorsun!Hem hazret diyor hem de edepsizlik ediyorsun.

Böyle cahillik ve edepsizlikleri gördükçe bu zihniyetten nefret ediyorum. Size cevap vermek bile vakit kaybı fakat biri size birşeyler demeli.İnsan allahın azabından korkmalı.

Diyor ya ayette; insan başı boş bırakılacağını mi sanıyor? diye...
Fotoğrafını gördüğümde gözlerimin kanadığını hissettiğim vahim olaydır

Bunu normal karşılayanların toplu mezarlıklara lunapark yapılmasını falan da onaylaması gerekmektedir
anıtkabire çocuk parkı tartışılabilir saygısızlık diyenler var, haksız sayılmazlar. zaten kaldırılmasına karar verildi bildiğim kadarıyla.

ama konu açılınca yapılan yorumların bazılarını görünce dehşete kapıldım. böyle bir terbiyesizlik olamaz. inanıp inanmamana veya hangi dine mensub olduğuna karışmıyoruz ama böyle bir cümleyi hekim veya hekim adayı birisinden beklemezdim.