Tıbbiyeli Radyo Yayında!

anlık gelen mutluluk hissi

çoğunda sebeb bulunmaz ama benim geçen yaşadığım mutluluğun bir sebebi var. mesai çıkışıyım, acilen başka bir şehire geçmem gerekiyordu. en yakın giden otobüs gece kalkıyordu onu bekleyemezdim. şehirler arası yolcu taşıyan dolmuşlar vardı tabi bir gün önceden onlardan yer ayırtmak gerekiyordu. şansımı deneyip aradım ve yer olmadığını söyledi, zaten aracın kalkmasına iki saat kalmıştı. şehirdeki bir arkadaşımı aradım, bu sefer kendisi şoförü aradı, şoför ona da yok demiş, sonrasında bizim arkadaş doktor olduğumu söylemiş. şoför kızmış, neden daha önce söylemedin diye, doktorun başımın üstünde yeri var demiş. dolmuş geldi, bana en öndeki yeri ayırmıştı. arkaya da bazılarının sıkıştığını gördüm, ben arkaya geçeyim ayıp olmasın dedim ama dinletemedim, vallahi de buraya oturacaksın diyor. öylece de yola çıktık. velhasıl her gün doktora şiddeti içeren haberlerin duyulduğu bir yerde böyle şeylerin yaşanması beni mutlu etti. size bu şekilde değer verildiğini bildiğiniz bir topluma elinizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışırsınız.
uzun zaman sonra giyilen ceketin cebinde para bulmak,tebessüm ettirir
biri bening atınca ya da birine iyilik yapınca karşındaki teşekkür eder yaa böyle içim içime sığmaz o an dur seni sırtımda taşıyım diyesi gelir insanın

yaa mutlu ettiniz teşekkürler sayın beningcilerr^^
beğendiğin bir kıyafeti pahalı olduğu için saatlerce alıp almama arasında kalıp, sonunda paraya kıyıp almaya karar verirsin ve kasaya gittiğinde kasiyer barkodu okuttuğu anda aslında o kıyafetin indirimde olduğunu öğrenmek. yok böyle bir mutluluk. hele bi de gün sonunda oluyorsa tadından da yenmiyor.
seni üzen dertlerinin çözümünün olduğunu fark ettiğin an gelir
mutluluğa olan genetik yatkınlığınız sonucu küçücük bir olayla gerceklesmiş olması olağan durum.
minik tatlış bir bebek gördüğümde bende beliren histir. ne kadar mutsuz, yorgun, sinirli de olsam kendimi bebeğe gülümserken buluyorum .
genelde çok uzun sürmemesine karşın anlamlandıramayıp hiç tanımadığınız insanlara karşı dahi çok sıcak, sevgi dolu davranabilmenizi sağlayan histir.
anlık olarak gidebilmektedir.

içerik kuralları - iletişim