sabah sabah gülümseten başlık swh. çok yerinde bir tespit. anneannem harbi çok fiyakalı küfürler biliyor. bak bir kez daha imrendim şimdi.
Bizde anneannem değil babaannem küfreden büyükanne. Kendisiyle fazla görüşmediğim için fazla sorun teşkil etmiyor ama nadir gördüğüm zamanlarda bu durumla karşılaşırsam gerçekten rahatsız oluyorum. Anneannemse tabiri caizse ağzı dualı bir kadındır. Ağzından hiç küfür duymadım. Teyzelerimse tam tersi.... sanki annemin annesi onların da annesi değil! Küfreden insanlardan rahatsız olduğumu milyon kez söylemiş miydim? Cinsel içerikli küfür edince gerçekten havalı ya da geniş, rahat bir insan imajı oluşturmuyorsunuz. Bu konuda herkesi kibar olmaya davet ediyorum. Küfreden büyükannenizi değil etmeyeni örnek alın canlar.
Doğruluğu veya yanlışlığı tartışılamayacak başlık.Böylesine subjektif bir konu, tartışmaya açık değil benim nezdimde.Şöyle açıklayayım;

Rahmetli anneannem güzel küfür ederdi. Küfür etmenin, argonun yerini yordamını bilirdi. Olur mu böyle bir şey? Olur.Zor bir hayatın içinden yeni bir hayat inşa eden insanlarla tanıştıysanız bunun mümkün olduğuna şahit olabilirsiniz.Peki anneannemin küfür etmesi onu daha az dindar, daha az edepli, daha az kültürlü, daha türk, daha az aile insanı mi yaptı?Hepsine hayır.Zaten bu sorulara cevap vermek de bu başlığın haddi değil.Sizinkileri bilmem ama benim anneannem çok edepli, hakim olduğu alanlarda çok kültürlü, ağzından duası elinden kuranı eksik olmayan, tanıdığı herkese kendini sevdiren, yuva kurduran, muhtaca koşan bir kadındı. Ve hep öyle kalacak.Sizlerin de büyükleriniz için en az benim kadar hassas duygular beslediğini tahmin ediyorum.Ama bu başlık altında bir hassasiyet göremiyorum.
Eğer bana sinirlenmişse içimden fırlattığımın çocuğu derdi ama çok şeker söylerdi.
küfür değil ama biri kızınca kızdıysa buz soksun derdi rahmetli. ne zaman aklıma gelse gülerim