anonim olmanın verdiği rahatlıkla amfide, işyerinde açığa çıkarılamayan uç duygular burada bir bir açığa çıkarılmaktadır.
Olmadığım ya da olamadığım şey. En başta çevremdekilerin bilmediği bir yanımı ortaya koyabileceğim bir şeyler yaparım diye anonim kalma fikri çok güzel gelmişti. Hatta unisex takılmıştım Sözlükte lakin bu da bir yere kadar canıııım. Bir iki derken çevremdekilere, sınıftaki arkadaşlarıma okuttum hep entrylerimi. Böylesi daha güzel. Sadece ruhsuz bir benign almaktansa okuduktan sonra o kişilerin gülümsemesini görmek daha insani geliyor bana. Yoksa sen anonim ben anonim herkes kapalı kapılar ardında olunca gerçekten çok sanal bir hayat başlıyor. Aynı şekilde sözlükte de Karşında konuştuğun insanı tanımak istiyorsun bir yerden sonra. Yoksa robotla konuşmaktan ne farkı var?
bazen yapılan güzel şeylerde geride olmanın verdiği acıyı temsil ederken yapılan hatalarda ya da kimsenin üzerine suç kalmayan kişileri temsil eder.

subjektifliği bir kenara bırakırsak ve kısaca açıklarsak, buradaki kullanıcılar anonimdir. arkadaş olduğumuz kişiler hariç kimse kimsenin gerçeklerini bilmez.
Normalde hic hosuma gitmeyen bir seydi. Ama dusman mert degil ki sen de mert olasin. Erlik alcagi benim instagram profilimi paylasinca 100 kisi felan dm'den yazdi. Yazanlardan kendi ismi soy ismi ve fotosu olan sadece bir kisi, fotografsiz kendi ismi ve soy ismi olan da yine sadece bir kisi oldu. Ve kufur ile baslamadan bir seyler yazan uc kisiden ikisi bunlardi. Biri pisman oldu zaten olaya uyaninca digeri de :d yazdi sadece.

Gecen ulkuculerden bazi serefsiz namussuzlar da metin Yuksel'i kahpece vuruslarindan ovguyle bahsedince adamlara hala hicbir seyi degismeyen insta hesabimdan mesaj attim bir de ment attim twden. Instadan mesaj attiklarim adi soy ismi oldugu icin bir kisi bile hakaret etmedi. Ama Tw'deki anonim oclari tekrardan kopek gibi isirmaya basladilar.

velhasil anonimlesmek bazen yararli oldugu gibi bazen de gercek hayatta korkak ve sozu cikmayan insanlari birden cesaretlendirip it gibi isirabildikleri yerden isirabilmelerine tesvik edebiliyor.
alkol gibi bir şey bu. içinde olan ama çeşitli kalıplardan dolayı yapmaya/söylemeye korktuğun şeyleri anonimliğin verdiği rahatlıkla yapıyorsun. bazen iyi bazen kötü. bazı şeyler de içinde kalmalı be.