aşı yaptırmayan aileler

geçende aile hekimlerinin performans formlarını değerlendirirken bir baktım ki formların yarısı ailenin aşı reddi. aşılanma oranında sıkıntı yok lakin bu ülkemizde aşılanmayan bir dolu çocuk olduğu gerçeğini asla ve asla değiştirmiyor.

peki sebebi ne?

kimisi dini sebepten. neymiş hocam aşı caiz değil. allahın unuttuğu bilmem ne tarikatından subhanallah ahmet mehmet efendi hocamız elhamdülillah aşıya karşı, harammm harammm diyip allahın sevgili kulu olan çocuğa zarar veriyor - arada bir de çocuk okutuyoz diyip paraları da söğüşlüyorlar o ayrı mesele...

kimisi .. allahım gülesim geliyor. hocam içinde madde varmış çocuğu öldürürmüş. onlara şu tecrübemi aktarmak isterim: ilkokulda ortaokulda okuyan binden fazla çocuğun aşılamasını organize ettim, sadece 1 tanesinde hafif ürtiker gelişti, ona da avil yapıp dinlendirdik geçti zaten hemencecik.

kimisi daha da komik... gidiyor doktorlukla alakası olmayan birine, "çocuğuna aşı yaptırma otistik olur!" diyor o biri de neymiş içinde civa varmış! lan o zaman balık da yeme onda da var civa! işine geldi mi ama balık ye dersin ama değil mi! bu kadar aşırı saçmalık olamaz!

bakın aileler,
aşılanma, hem `dünya sağlık örgütü`nün hem de kendi `sağlık bakanlığı`mızın %100 önerdiği bir olay. başkasını dinlemeyin doktorunuzu dinleyin.

bu kadar bilimsel araştırma, bu kadar doktor boşuna söylüyor olamaz değil mi aşı yaptırın diye?
türkiyede bol bulunan insan toplulukları.
- amerikanın oyunuymuş aşılar, biz öyle duyduk

-aşıyı para için vuruyorlar bu doktorlar

- aşılar çocuğu engelli yapıyormuş, melahatın kızı ondan öyleymiş

- içinde virüs varmış aşıların, çocukları hasta edip para kazanmak içinmiş.

sonuncusu favorimdir..
en iyi savunma
"bu aşılar kısır ediyor" [sanki ürese dünyaya faydası olacak?]
"öllomönötü bö oşoloron sohöbü" [bunlara sorsan dünyanın sahibi allah değil öllomönatü]
ve "bill gates" [durmadan afrikaya vs çocuk felci aşısı yollayıp onları kısır ediyormuş]
bunlar adamı kanser eder.ne derseniz diyin ikna olmazlar.zaten asinin yapılma esnasında da çok dil dökülmüştür sizin söylediklerinizi duymazlar bile
doğuda uzun süredir varlar. dövlet bizi kısırlaştıriyii diye yaptırmazlardı. şimdilerde bütün ülkeye yayilmiş. abd'deki anti-vaxxers insanlarından özeniyorlar. aşinin içindeki civa vb urunlerin otizm yaptiğini iddia ederler (aksi kanitlanmistir). aşilarin işe yaradiği big pharma'nın bir yalaniymiş. goz gore gore eradike edilen hastaliklari inkar ederler. apokaliptik bir salgin olursa sorumlusu bunlardir.
son yıllarda yaşanan "domuz gribi aşısı" rezaletini akıllara getirmiş ailelerdir.
dünya sağlık örgütü tamamiyle alâkasız bir aşıyı insalara enjekte ettiklerini açıklamıştı yüzsüz bir şekilde ve türkiyede yüzbinlerce kişi o dönemki sağlık bakanının bakın ben oluyorum nidaları eşliğinde aşı olmuştu.
endişe etmelerinde haklılık payı olduğunu düşünüyorum.tabi ki hepatit aşısı olmak istemeyen adamı ayrı değerlendirmek gerekir.
edit:örgüt dünya sağlık örgütü olmayabilir,resmi bir yerden açıklamanın geldiğini hatırlıyorum.
bu aralar ayşe tolga isimli pek bilmiş bir internetten açık öğretim tıp mezunu ablamızın sözlerini dikkate almak suretiyle bilimsel kanıt düzeyi 1a sınıfı verilere karşı evlatlarının ve ne yazık ki toplumun zararına sürdürdükleri anlamsız mücadelelerine devam etmektedirler.
aşı yaptırmadıkları çocuklarıyla birlikte ıssız bir adada tecrit edilmelerini önerdiğim ailelerdir. orada mutlu mesut doğal seleksiyona tabi olsunlar.
bu mevzu yalnızca onların çocuklarını ilgilendirmiyor toplum sağlığını tehdit eden bu oluşumlara izin verilmemeli en basitinden yıllardır görülmeyen çocuk felci tekrardan hortladı neden diye soracak olursanız güney sınırımızda bir savaş çıktı ve aşılama politikası aksadı.
etrafındaki çocuklar da aşılandığı için çocukları korunan ailelerdir
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim