aşık olmak – Tıbbiyeli Sözlük
Karşılık beklenerek gerçekleşmeyendir. Fedakarlıktır, meraktır, heyecandır, yaşama enerjisidir falan filan ama eğer tek aşık olan tarafın siz olduğunu farkettiyseniz bu durum güneşe aşık olan kardan adamın hikayesine benzer. Yine de vazgeçemezsiniz içinizde o his olduğu sürece. Bunu okuyan aşık ve platonik kardeşim, unutma "İnsan sevdiğini bırakmaz, sevmek insanı bırakır." Neyse güneşim doğar belki ben erimeye gidiyorum.
“Mesela aşık olmak değil cancağzım, sorarsan herkes aşık. Önemli olan aşkı adam gibi yaşayabilmek, koşulsuz sevebilmek; kırmadan, incitmeden, yormadan varlığınla değer katabilmek...”
son üç dört yıldır sahip olmadığım bir duygu. zira aşık olmaya veya birinden hoşlanmaya zaman bulamadım. önümüzdeki birkaç yıl daha aynı şey geçerli gibi duruyor. sonrası ne olur bilemem, ama şu dünyada gençken istediklerimi gerçekleştirmeden önce kendimi bir kişiye deli gibi bağlamak istemiyorum.
Hayata dört elle sarılma sebebi oluyor bazen. Bazen de tam tersi hayattan soğutuyor. Obsesiflik gibi. Tabi bu da sevme miktarına göre değişiyor. Kimisi az sever. Kimisi çok. Dengeyi bulursak iyidir hoştur. Bulamazsak yakar geçer. Hayatta olmazsa olmaz değildir. Olursa iyidir olmazsa da iyidir. Aşık olup olmadığınızdan emin değilseniz aşık olma ihtimaliniz yüksektir. Ama önemsemezseniz bir aşk daha başlamadan sona erer. Aşık olmayı isterseniz aşık olamazsınız. Ne zaman da ders çalışmanız gerekirse aşık olasınız gelir. Hayat böyledir. (*)
aşık olmaya aşık olan şahsım için artık geçerliliği olmayan ve gerçekleşemeyen bir eylem-imsi.artık haddinden fazla hayal kırıklığı mı denir, yoksa hayatımı sadece geleceğim üzerine yoğunlaştırmam mı deni bilemiyorum ama aşık olmak benim için artık çok uzun bir zaman isteyecek. ya da... doğru kişiyi mi bulmak gerek?aslına bakılırsa böylesi çok daha iyi.
Hayatım boyunca hiç tatmadığım bir his. Özeniyorum da böyle adını bile unutan insanlara, gerçi böylesine bir duygunun gerçek olma ihtimali de korkutmuyor değil.şuraya bağlanma korkusu olan bir yazar çizelim.