aslan burcu – Tıbbiyeli Sözlük
23 temmuz- 23 ağustos günleri arasında doğan kişilerin mensup olduğu burçtur.Yönetici Yıldızı: Güneş (En üstün güç temsilcisi)

Grubu: Ateş, pozitif

Burcun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneği: Plan kurma

Özelliği: Cömertlik

Amacı: Çok şeye kavuşmak

Anahtar Sözcüğü: Yaratıcılık

Yenmeniz gereken huyu: Kendini beğenmek(bkz:aslan burcu kadını)

(bkz:aslan burcu erkeği)
Aslan burcu insani sevince sevdigine sonsuz hata kredisi verecek kadar güvenir. Ancak donulmez hata yaptiginda karsisindakini once kafasinda öldürür sonra gomer yetmez cenazesinde imami bıçaklar..
başıma bir şey gelmeyecekse benim burcum olur.

hakimiyet kurmayı öyle seviyorum ki, ya aslan burcuna yıkmalıyım ya da batında gizli testislere sahibim.

bi de normal insanlar gibi efendi efendi oturursam 'noooldu noldu noldu ,neyin var' diyorlar. illa şekilden şekile girmeliyim illa bi ekşınlar yapmalıyım. hızlı yaşıyormuşum, inş güzel bi final yaparım yarabbülalemin.
Ego olayını halletmişse çok güzel bir dosttur, duygu dengesizliklerini alttan alın,seni o kadar yıpratıyorsa düşün kendisi ne halde.

(ebkz: #6280) imamı da bıçaklamışlığım vardır.
mükemmeliyetçidir, liderlik etmek ister, plan kurma ve inisiyatif alma konusunda çekinmez, biraz dediğim dediktir, çok üzerine gitmemek gerekir, çabuk sinirlense de çabuk sakinleşir, sevdi mi sonuna kadar sever, karşısındakinin kendisini ezmesine dayanamaz, ego sahibi insanlardan nefret eder, genelde kendi egemen olduğu bölgelerde takılmayı sever
Benim de mensubu olduğum ve ne hikmetse hiç erkeği ile tanışmadığım burç.Kadınlarından da pek hayır görmedim açıkçası, bana mı denk geldi ben arayıp buldum bilmiyorum ama tanıştığım aslan kadınları samimiyetsiz ve içten pazarlıklı insanlardı. Bu davranışlarının sebebi de bence ortamdaki parlayan yıldız olma arzularıydı diyebilirim.Belki de ben de bir aslan kadını olarak bu rekabetin içindeydim ve bu nedenle çamur atıyorum? Bilemeyeceğim.Ama aslan burçlarıyla olan arkadaşlıklarım hep bir şekilde patladı ve bu nedenle biriyle tanışıp aslan burcu olduğunu öğrenince eyvah diyorum içimden. *Aynı zamanda ateş grubu olan bu burcun su grubu burçlarıyla anlaşamadığı söylenir. İnanmayın, çok güzel anlaşıyoruz biz. *