ateist olduğunu her yerde belli etme hastalığı – Tıbbiyeli Sözlük
İlk belirtileri facebooktaki karikateist sayfasını beğenmekle başlayıp twitterda bio kısmına yazmaya kadar ilerleyen bir süreçten geçer. Olur olmaz her konuyu dine çekmek de semptomlardan biridir. Hastalık sahibi sizi bayar, yaşam sevincinizi sömürür. İlerleyen safhalarında inanan insanlara hakaret içerikli söylemlerde bulunur. Benzeri olarak;

(bkz:vegan olduğunu her yerde belli etme hastalığı)
yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey varsa, belli etmemek daha yeğdir.

çünkü bu tartışmanın kazananı yoktur. herkes kendi bildiğini doğru, karşı tarafın bildiğini saçmalık olarak gördüğü için kimse kimseyi anlayamamıştır.

empoze içermediği sürece saygı korunsa daha iyi yerlere gelebilirdik.

(bkz:fikirleri öldüremezsiniz bayım)
her yerde görüşler belli edilebilir.

bu inandığı veya inanmadığımız konular da olabilir.

ama temel güdü saygı olduktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum.çünkü bu ülkede ateist olduğu halde savunacağı şeyleri bilmeyen insan çok.

aynı teist olduğu halde neyi niçin savunacağını bilmeyenler gibi.ben buradaki insanların yazmak istedikleri şeyleri biraz temele oturtarak anlatmalarını isterim şahsen.

bu sayede bilgi ile tartışma yapılmış olur.

ama diğer insanlara laf çarpma amacı ile tartışma sadece boş entry girmeye sebep olur.bugün açılan başlıkları, asında olması gereken başlıklar olarak görüyorum.

bu sayede felsefenin temellerinden biri olan tanrı varlığı tartışılmış olur.

hem de öyle birkaç yıllık olay değil ki bu?

insanlığın tüm yaşantısı boyunca sürmüş bir tartışma.ama yazarların diğer görüşleri ezmeye çalışmaları hiç hoş olmuyor.

bu başlıkları bilgi ile destekleyecek entrylerinizi bekliyorum.

bu sayede biz okuyanlar da sizin sayenizde bir şeyler öğrenmiş oluruz değil mi?
(bkz:müslüman olduğunu her yerde belli etme hastalığı)

her ne kadar günlük konuşma dilimize fazlasıyla nüfus etmiş olsa ve artık tamamen bilinçsizce kullanıyor olsak da gün içerisinde kaç kez içerisinde allah geçen cümle kurduğunuzu, her türlü olayı nasıl da allah a bağladığınızı, inşallahlarınızı, mazallahlarınızı, selamın aleykümlerinizi sayınız. sizlere bu normal gelse de ateist birey bunları farkedecek, kullanmamaya çalışacak ve yeri geldiğinde tepkisini göstermek zorunda kalacaktır.

(bkz:selamın aleyküm e merhaba diye cevap vermek)
Eger ateist dusunceye saygi duyuyorsan bunun seni rahatsiz etmeyecegi boyle bir seyin gozune carpmayacagi hastalik olaraj siniflandiemayacagin durum.