babalar günü – Tıbbiyeli Sözlük
Ülkemizde ve pek çok ülkede haziran ayının 3. Pazarı kutlanan gün.

AN İTİBARİ İLE KUTLAnılan GÜN.Tarihe Bakacak olursak: Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir. (bkz:wikipedia)
Babamın her gün yaklaştığında " bana ne alcaksınız bakıyım" demeye başladığı gündür. Bugüne kadar bir hediye bile almadığımızı her seferinde unutarak
Bu yıl 18 hazirana denk geliyor. Kimileri sosyal medyayı "babamm!" diye inletirken kimileri mütevazı bir hediye ve sarılmayla yetinecek. Kimileri belki yeni baba olmuştur. Bu pazarın onlar için başka bir tadı olacak.Kimileri için de buruk geçecek bir gün. onlara ne desek teselli olmayacaktır.