babaları sinirlendiren şeyler

telefonumu tuvalete düşürdüğüme değil bu durumu ondan 3 hafta saklamış olmama kızmıştı- en son hatırımda kalan bu. soyleyemedim ne yapayım belki de çalışırdı..
bilirsiniz en son babalar duyar
su siralar maske takmiyor olma ihtimalime kiziyor. takmamama degil, takiyorum. ıhtimaline kiziyor adam. takiyorum diyorum yine kiziyor. sanirim ne kadar korkuyorlarsa o kadar kiziyorlar. sigara ictiginizde de, arabayi carptiginizda da, serseri olma ihtimali ona gore yuksek biri ile ciktiginizda da...
öksürmek (kış mevsimi - yaş 6)
çürük ve ağrıyan dişlerim için doktora gitmek (tel taktırıp bursumu ona değil de doktora vereceğimden korkuyordu yaş 15)
sürekli karabasan görmem (yaş 5 - 7)
yazı yazmam (imza mı atıyormuşum ? el yazısından haberi yok tabi.. sağ olsun doktor hanım araya girip olayı açıkladıydı - yaş 10)
sigara içmem (bugün öğrenmiş bulunmakta)
yaptığım çoğu şey. ve yapmadığım çoğu şey.
kardeşler olarak birbirimize girmemiz, evde sorun çıkması.
geçen mutfakta benim olmasa da kardeşimin başına gelendir. her zamanki akşam yemeğimizi yerken babamın erkek kardeşimin çatalı dişlerine değdirişi üzerine çıkan sesten rahatsızlığını "ulan sen ne biçim yemek yiyorsun?" şeklinde göstermesi buna güzel bir örnektir. tabi bunu ifade ediş biçimi ne kadar doğrudur, orası tartışmaya açık dahi değil.
geceleri geç saatlerde uyuyup sabahları geç saatlerde uyanmak
telefonla zaman geçirmek, telefona bakmak, hatta telefona gözünün değmesi, telefonla ilgili her şey
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim