babaların ilginç davranışları – Tıbbiyeli Sözlük
`Biz babamızın yanındayken` Diye başlayan cümleler kurması

Ör: `Biz babamızın yanındayken bırak uzanmayı izinsiz koltuğa bile oturamazdık`
babam hep lafını düşünerek konuşur. bir keresinde sabah okula gideceğim, babama "baba şu parfümü kullanıyor musun?" dedim, neyse belli bir süre cevap vermeyince ikimiz de unuttuk, geçtik gitti. neyse yarın akşam arabayla bir yere gidiyoruz, kırmızı ışıkta durduk dedi ki "yok yav, al kullan.". 10 saniye düşündükten sonra geçen sene sorduğum soruyu hatırladım. babama "baba bu sefer sence de vereceğin cevabı fazla düşünmedin mi?" dedim. epey bir gülüşmüştük. çok yaşasın babam!
birlikte mağazaya gittiğimizde en beğenmeyeceğim şeyleri seçenek olarak sunar, hediye alırken ise muazzam seçer. Bunu nasıl beceriyor hiç anlamıyorum.
Sırtını kaşıtması xd valla ben baba olunca evladıma ilk öğreteceğim şey sırtımı kaşıması olacak
bu aralar art arda gelen intihar haberlerinden etkilenmiş olacak ki konuşmamıza sağlığın nasıl, sen nasılsın, hiçbir şey senden önemli değil bak kendine dikkat et, okulmuş paraymış hiç önemli değil diye başlaması.
Benim anlatacağım pek bir ilginç ve vahşi. Yüzmeye gideriz biz genelde böyle bilinmedik yerlere. Yine bir dereye gittik böyle her taraf ağaçlık, buz gibi su... mükemmel atmosfer anlayacağınız. Sonra yüzdüğümüz yerde bir yengeç belirdi babam yengeçle uğraşmaya başladı. İşte kovalamaya çalışıyor filan. En sonunda yengeci yakalayıp bacağını kopartıp yemeye başladı. Kardeşime filan da ikram etti gözü gönlü bol maşallah. Ben de tabii mal gibi seyredip olayı kavramaya çalışıyorum. Sanırım bundan ilgincine denk gelmedim...