bahattin ahmet yalçın

harran üniversitesinde pediatri asistanı olarak çalışan ve dün hasta yakınlarının vahşi saldırısına maruz kalmış hekim arkadaşımız. başına kaldırım taşı vurularak yaralanan arkadaşımızın tedavisi yoğun bakımda devam etmekteymiş. kendisine acil şifa diliyoruz.
dün gece acilde çocuğunun ateşi düşmedi bahanesiyle bir ...... tarafından (gerçekten boşluğa ne yazsam az kaldı, siz doldurun) kaldırım taşı ile feci şekilde yaralanan doktorumuz. çok öfkeliyim, çok üzgünüm. hayati tehlikesi var. inşallah iyileşir sağlığına bir an önce kavuşur.
iyileştikten sonra nasıl çalışacak peki. bu olanları doktor bey unutabilecek ve çalışmaya sağlıklı bir ruh hali ile devam edebilecek mi? çok üzücü çok. ne zorluklarla okuyor kendimizi feda ediyoruz sonuca bakın.
hekime şiddete ağır bir ceza verilmesi şart şart şart.
korkunç bir saldırıya maruz kalmış değerli meslektaşım. kendisine acil şifalar diliyorum. sorumlularına ağır yaptırımlar talep ediyorum. sosyal güvenceden mahrum bırakılsın o itler. yeter bitsin bu şiddet döngüsü. #güvenliacilleristiyoruz
benim artık bu ülkeden ve insanından ümidim kalmadı.devlet hekime şiddeti bir politika olarak kullanıyor ve kasti olarak buna müsade ediyor.resmen artık 'doktor dövebiliyorsunuz' argümanı oluşturuluyor.yazıklar olsun ve de haram olsun emeklerimiz ...
doktora saldıranın eşinin saldırı sonrası video görüntüleri. 15 yıldır doktoru halkın önünde ezdirmenin sonucu bunlar. kadın hâlâ çemkiriyor, biz haklıyız modunda carcar konuşuyor. oradakiler de yardımcı olmaya çalışıyor. biri sus lan, s....r git diyip kolundan çekip atamıyor.

kadını dinledikçe meslekten soğudum ya. her gün bu bok çuvalları ile uğraşıyoruz işte.

meslektaşımıza geçmiş olsun.

video:
"doktora kalkan eller kırılsın diyeceğim, o kırık eli yine bir doktor tedavi edecek." diyen güray süngü'nün tiviti ile içimdekileri daha net kelimelerde görebildim. hiç unutmuyorum okulun ilk derslerinde bi hocam "ülkedeki en zeki ,en elit öğrenciye en iyi eğitimi verip ülkedeki en cahil kesimle yüzyüze bırakmaktır hekimlik." demişti. halkı niye alaşağı etti diye nötr kalmıştım sözüne şu an anlıyorum. kutsal dediğimiz meslek kutsalca yokolmak için değil kutsalca saygı duyulmak içindi.bana bir kere daha bunun olamayışını öğreten acı olaydır ..
ülkemizde artık sürekli vuku bulan doktora şiddet olaylarının son kurbanı olmuş meslektaşımızdır.

hastanelerde kolluk kuvvetleri artırılmalı.

özellikle doğu ve güneydoğuda ise riskli bölgelerde hastanede askeri veya jandarma birlikleri bulunmalı.

halkı eğitmek 20-30 yıl sürer. yani eğitimsizlik ülkenin kronik bir hastalığı. oysa biz bu olayları engellemek için akut çözümler arıyoruz. hastanelerin güvenliği sağlanacak. gerekirse doğu vilayetlerinde kadın erkek tüm hekimler askeri personel yapılıp beylik tabancası bile verilebilir. caydırıcı olması açısından... orada durum bazen karmaşa kaos oluyor. keleşlerle hastaneye gelindiğini duymuştum.

çocuk hasta olsa dahi anamnez bitince hasta yakınları dışarı alınmalı. tedavi alanına girişleri yasak olmalım ankara'da dahi çocuk acillerde her gece bir stres bi bağırma durumu oluyor.

devlet eğitimli insanını ya koruyacak ya da hep beraber kötüye gideceğiz. umarım bu olay bir milat olur artık.

doktorumuza acil şifalar.
aklı olmayan, cahil - cesur bir insansıdan şiddet görmüş meslektaşımdır. 2 gündür kendisinin son durumu hakkında bilgi alabilmek için sözlüklerde hakkında yazılan tüm yazıları okumaktayım .sağlık durumu hakkında bilgisi olan varsa , lütfen paylaşın bizimle de .

iki dünyada da bela burnunun ucundan eksik olmasın a.k.
meslektaşım, kardeşim...
çok üzgünüm.
ne diyebilirim ki? yıllardır doktorları hedef göstererek amaçladığınız buydu değil mi?
keşke o kadının videosunu izlemeseydim. kendi halkımdan soğuyorum her gün biraz daha.

içerik kuralları - iletişim