balayında umreye gitmek

yeşil sosyetenin ve islami kapitalizmin allayıp pullayıp makyajını yapıp insanların önüne sunduğu bir modadır.

(umreye takibi gidilir, haccada gidilir konu bu değil)

balayı gibi cinsel birleşmenin sık olduğu, nefsani arzuların ön planda olduğu bir zaman diliminde ihrama girmek, o uhrevi ortamda ibadet etmenin daha makbul olduğu zamanda aklının bir köşesinde farklı şeyler olması ne yalan söyleyim beni utandırırdı.

eğer umreye gideceksem bunu ibadet için yapardım

balayına gideceksem de yakışır şekilde tatil beldelerine, turizm kentlerine giderdim

herşeyi yeri ve zamanı var

yeşil sosyete mensuplarına duyurulur bırakın bu yapmacık tavırları
kutsal topraklarda cima eyleyip ortaya bir adet mubarek cocuk cikmasiyla sonuclanacaktir. kiz olursa ikbalcan, erkek olursa abdullah berke gibi isimler verilmesi muhtemeldir `swh`
elde ettiği yeraltı zenginliklerinin yarısını batı ile tereddütsüz şekilde paylaşan, avrupa ve amerika nın zenginleşmesi için uğraşan suudi arabistan gibi saçma bir ülkeye para kazandırmak için seçilebilecek bir yol..
hacca gidersin arap kazanır, arap kazanırsa oğluna mercedes marka lük bir otomobil alır, mercedes almanya devletine vergi verir, almanya devleti milli savunma bakanlığı bütçesine bu paranın bir kısmını ayırır, bir kısmı da kendi bir kaç istihbarat kurumuna aktarır, bu para ile almanya yeni silahlar üretebilir, ışid'e gizlice destek bile verebilir..
gidin mis gibi kuşadanıza gönül rahatlığı ile seksinizi yapın.
yine etik bilmeden din yarıştıran görgü budalası saçmalığı.

sonuçta özel hayat saygı duyulması gerekir.

gösteren göstere de yapmamalı insan her yaptığını biz yapıyoruz baakkk kıskanın bizi hadi diye.
ama balayına umre ne be abii töbe töbe.

sen ibadet mi edeceksin seks mi yapacaksın bi destur de.

inandığınız dinle kendiniz hakaret ediyorsunuz farkında değilsiniz ayıp be...
benim dine hakaret, saygısızlık olarak anlamadığım durum. toplum nedense balayına sırf 4 harfli (s-e-k-s) gözüyle bakıyor. balayı dediğin hayatını sevdiğin insanla birleştirmenin verdiği mutlulukla kendinize güzel bi şehirde güzel bir tatil armağan etmek.
muhafazakar çiftler de evlilik coşkusunu dini hisleriyle birleştirip yaşayabilir. normaldir.

kutsal yerler inananlarına uzak olmamalı bence. insan her anında her duygusu için gidip kendi kutsalını ziyaret edebilmeli.
esas problem olan insanların bu ziyaretlerinden para sağlamaya çalışan sistem. ben inançlı değilim ancak insanların kutsallarından dolayı maddi manevi sömürülmesi canımı sıkıyor.

ayrıca emin olun ki yeni evli çiftler balayında değil evlerinde daha çok seks yapıyor.
şu ana kadar sol framede gördüğümde kahkaha attığım birkaç başlıktan biri.

işin acı yanı, troll sanıp geldim ama mevzu ciddiymiş.

tabii ki herkesin hayatı kendine. ama şöyle de bir genelleme yapayım, bu planı yapacak olan insanlar adı üzerinde 'muhafazakar'. yani evlilik öncesi cima haramsa bu insanlar bi gayret sevdikleri insanla beraber olmak için evlenmeyi beklemişler. ee, bu insanlar birbirleriyle ilk kez yakınlaşacağı ya da hadi biraz gevşeteyim, eskiden olduğundan daha serbestçe, gönlünden geldiğince rahatça birlikte olmanın tadını çıkaracağı günlerde, tutkusunu umre veya hacca mı yoksa yanındaki insana mı verecek?

her şeyin yeri ve zamanı var efendim, yeri ve zamanı.
bana jeepiyle yanaşıp sunroofundan şeytan taşlayan çakma hacıları hatırlatmıştır. arap görgüsüzlüğü her yerimize bulaşmış artık.
ilgili video:
cimadan sonra gusül abdesti alındıktan sonra dinen bir sakıncası yoktur.
tabi ihramlı iken cima caiz değildir ve yasaktır.bu konuya hassaiyet gösterilirse iyi olur.

dip not olarak belirtmek gereken bir husus da ihramlı iken evlilik nişan sözlenme yapılmaz. olur da gider birini kendinize bulursanız atlamayın hemen
evliliğin seks yapmak için olduğunu düşünen yazarlarımızı görmemizi sağlayan başlık. çünkü evli bir çifti ''seks yapan iki insan'' olarak tanımlıyoruz sanırım. bu insanların hayali evlenip balayını bu şekilde geçirmezse gayet yapılabilir. bu sırada seks yapmayabilirler. eminim buna inanamıyorsunuz, hayal dahi edemiyorsunuz ama olabilir. hatta seks de yaparlar belki ve bu onların inancıyla çelişebilir ama burası da beni ilgilendirmez açıkçası. son olarak bana gelirsek tercihlerim arasında olmayan bir balayı.
edit: yazım yanlışı

içerik kuralları - iletişim