barış manço

uzun ismi tosun yusuf mehmet barış manço olan, 2 ocak 1943 doğumlu şarkıcı, söz yazarı, tv programcısı. 1991 yılında devlet sanatçısı ünvanını alan sanatçı 1 şubat 1999 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

şarkılarını, programlarını unutmayacağız barış abi..
şarkılarını ve kişiliğini çok severim ama şunu da ekleyeyim yanlışım varsa yeni entrylerde bilgi verirsiniz. doğru yalan bilmem viagradan öldüğü söyleniyor
ismi barış olan ilk insanımız diye biliyorum.
ayrıca yüzükleri beni benden alan insan.
bana ve eminim bir çok insana sevgiyi ve güzelliği öğreten kişi. `7 den 70 e` hepimize bir şeyler katması sanatçıyım diyen herkes yapamaz zaten.
şarkılardan favorim ise (bkz: kol düğmeleri) olabilir.
herkesin bildiği şarkıları dışında farklı, enteresan şarkıları olan güzel yürekli abimiz. bir örneği için bakınız. cacık
yeni bir gün isimli harika bir progresif albümü olan müzisyen. barış manço'nun hitlerini bir kenara bırakırsak yeni bir gün mutlaka dinlenilmesi gereken bir albüm. özellikle parça numarasına göre dinlenildiğinde albümün bütünleştiğine şahit olursunuz.
bir şarkısıyla tüm tıp dünyasını tabiri caizse dize getirmiştir. (bkz: nane limon kabuğu)
buuugün bayram, erken kalkın çocuklar, giyinin, en güzel giysileriniziiii... diye bir şarkı vardı. ve işte sensiz bir bayram daha barış manço... (bkz: ruhu şad olsun)
aramızdan ayrılışının 18. yılında rahmetle anıyoruz
büyük usta...
`7den 77ye` herkesin gönlünde taht kurmuş isim. birçok şarkısını bilir, keyifle eşlik ederim ama ahmet beyin ceketini hiç duymamıştım. mabel matiz sayesinde öğrendim.
(bkz: fena halde bela)
(bkz: ahmet beyin ceketi)

babaannesi gülpembeye ithafen yazılmış çocukluğumuzun şarkısı. onlar gibisi bir daha gelmeyecek
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim