barış pınarı

bugün itibariyle suriye sınırımızda oluşturulan terör koridorunu bertaraf etmek ve sınırımızdan 30 km derinlikte bir güvenli bölge oluşturup suriyeli sığınmacıların geri dönmesini sağlamak amacıyla başlatılan operasyon.

bedelli askerlik yapan biri olarak bu tür konular hakkında ayrıntılı yorum yapmaktan imtina ederim genelde ama umarım en az kayıpla istenilen hedeflere ulaşılır. allah ordumuzun ve ülkemizin yardımcısı olsun.
başarıyla tamamlanıcak bir operasyon sonucu geri kalan tek hamle esad ile birlikte suriyede siyasi istikrarı kurmak, böylece pkk ve ışidi bölgede etkisiz hale getirmektir. devletimizin bu operasyonun sonucunu esad'a koz olarak kullanmamasını umarım.
ayrıca umarım tek bi askerimizin kılına zarar gelmez.
her sene kış gelirken giriştiğimiz zilyonuncu harekat. geçen sene zeytin dalı vardı önceki sene başka bir şey. yorum yapmıcam konu hakkında, doğruluğu veya yanlışlığı bana düşen bir şey değil bu ülkenin bi vatandaşı olmama rağmen. gönül ister ki can kaybı, fiziken ve ruhen travma olmasın bu toprakların insanlarında daha fazla... sadece yıllardır her sene "inlerine gireceğiz, kökünü kazıyacağız" denilerek girişilen birsürü harekat olması ve hiçbirinin bu amaca ulaşmaması, kimsede neden merak uyandırmıyor, bunu düşünüyorum.

içerik kuralları - iletişim