batı avrupada yaşayıp akpli olmak

aklın alamayacağı olaydır. tek açıklaması var. yaşadıkları ülkenin dilini konuşmuyorlar bu yüzden yerel kimseyle iletişimleri yok, haberleri takip etmiyorlar, tek çevreleri ordaki diğer türkler ve onlardan duyduklarıyla hayatlarını geçiriyorlar.

hiç mi adaptasyon olmaz, kültürel etkileşim olmaz. hiç anlamıyorum.

anlamadığım bir diğer nokta, bu kadar seviyorlarsa akp'yi neden türkiyeye dönmüyorlar? türkiyede karşı oldukları bir sistemin içinde yaşıyorlar.

türkiye ekonomisi çok iyi, hayat şartları çok iyiyse mutlaka iyi şartlarda yaşarsınız, güzel bir iş bulursunuz türkiyede de. eğer ekonomi kötü, iş bulamayız, özgürlükler yok oluyor diyorsanız nasıl akp'li olmaya devam edebiliyorsunuz? çünkü ikiyüzlüsünüz, çıkarcısınız, ortadoğulusunuz.
insanoğlu nankördür kendisi avrupa'da zengin olur akrabaları türkiye'de sefalet çeker bu da o nankörün çok hoşuna gider.yoksa nasıl hava atacak bedavaya aldığı mercedesle?
köy ağasıysa ya da çıkarları hükûmetle örtüşen bir zenginse neden olmasın
(bkz: ali ağaoğlu)
(bkz: rıdvan dilmen)
(bkz: murat boz)
(bkz: arda turan)
vicdanın parayı görünce etkisiz kalması.
para için vatanını namusunu ülkesini ülküsünü satmamaktır.
gel şu hollandaya sana vatandaşlık verelim dense koşup gidecek göt laleleri anlamaz
bunların bir de trajikomik bir durumu var. almanlar ülkelerinde yaşayan türkler hakkında şöyle der: "burada solcu partilere destek veriyorlar, kendi ülkelerinde en radikal sağ partileri destekliyorlar. böyle bir seçmen davranışını anlamak güç."

hakikaten de almanyada yeşiller partisine oy atarlar, aman azınlıklara iyi davranılsın , sağ parti başa geçmesin derler. ama burada da en azılı sağcı olurlar. sorsan avrupa batıyordur ama avrupadan da gelmezler. euro artınca üzülmezler, çünkü burada yapacakları tatili düşünürler, paraları degerleniyorken euro'ya neden takılsınlar ki...

iki yüzlü bir seçmen.

içerik kuralları - iletişim