Bir geri dönüşün ilanıdır.

4.5 yıl önce başladığımız bu yolculuğa tekrardan ilk günkü gibi start veriyoruz.sözlüğü kurarken inandığımız bilginin gücü ve bilgi konuşturur şiarı yıllar içinde sözlüğün devamını mümkün kılmış olsa da seneler yazar çekingenliği kıramamış.Yeni dönemde herkesin fikrini çekinmeden ve omurgalı ve arkası bilgi dolu şekilde sunacağı ortamı sağlayarak nitelikleri niceliklere yeğleyeceğiz.

Geçmiş süreçlerde kırdığımız üzdüğümüz hatta küstürdüğümüz tüm yazarlarımızı bu vesile ile tekrar tıbbiyelinin tek sözlüğüne davet ediyoruz.Tıbbiyelinin kişisel donanım ve edebi hakimiyetine güvenerek kurulan bu sözlük 'tıbbiyeden her şey çıkar arada da doktor çıkar' latifesine inanarak tıbbiyelinin gökkuşağı gibi farklılıklarını müjdeleyen yağmuru olmaya çalışacaktır.

Tıbbiyeli belli bir seviye ve karakteri ortaya koyan asil bir adlandırma olarak sözlüğümüze ön ad olsa da sözlüğümüz yolu tıbbiyeden,hastaneden geçen sağlık ordusunun her ferdine ve bilgiyi amaç edinen tüm faydalanıcılara açıktır.

Ülkemizde 9 aydır mücadele edilen pandemi ve sağlık paydaşlarının sorunları sözlüğümüzün tabidir ki en hassas olduğu ve sağlıkçının emeğinin değerinin en çok bilindiği mecra olmasını zorunlu kılmaktadır.50 bin takipçiye yaklaşan instagram grubumuz hasta-hekim empatisi ve günceli yakalayan dinamizmiyle sözlüğümüzün arka bahçesi olacaktır.

Ziya Paşa'nın "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" ve "Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" sözlerinde olduğu gibi yöneticiyi öne çıkaran faktör, laf değil icraattır. Yani az laf, çok iş demektir. Sizler yazmaya bizler de faydalı işler yapmaya kaldığımız yerden devam edelim.
Seneler önce sözlüğe son girdiğim zamanlarda entrylerini okumaktan zevk aldığım yazar. sözlüğün eski aktif günlerine dönüyor olması çok güzel