bayburt

2017 yılında ülkemizin şiddet haritasında cinayet gerçekleşmeyen tek kent olduğu için en sakin kent seçilen, varlığı ile yokluğu belirsiz ilimiz.

bir ara hiç ölümlü trafik kazası olmadığı ve gezi parkı eylemi yapılmayan tek il olduğu konusunda da haber yapılmıştı sanırım.

plakası 69 olup, bir şeyi meşhur olmayan tek ildir herhalde *.
e plakası meşhurmuş dediğim ildir.
genelde burdur'la bilinmemekte yarışır ve karıştırılmaktadır. halbuki çok alakasız yerlerdedirler.
olası bir nükleer saldırıda dünyadaki en güvenli yer olacaktır. kimsenin orası için bir bomba harcayacak kadar salak olduğunu düşünmüyorum.
88. dhy tus ile aynı zaman dilimine geldiği için kafamda liste oluşturmama rağmen tustan sonra kesinleştirmeye karar verdim.
sınavdan geldim baktım kafamdaki sıralama gayet iyi derken saat 22 gibi 2. sıraya yazdığım il bir anda 1 de doldu.
hemen kolları sıvadım ne kadar acil varsa aradım darladım. allahın unuttuğu yerlere bakmaya başladım. tabi ki sonu bayburta çıktı *
saat 1 suları
acilini aradım ve acil doktoru ile görüşmek istediğimi söyledim. doktora ulaşınca özür diledim ama abi beni önce azarlamaya başladı. ama nasıl tatlı tatlı kızıyor. sanki montu giymeden soğuğa çıkmışım ne sorsam her şeye yuvarlak şeyler söyleyip benle dalga geçmeye başladı. sağdan soldan bana giydiriyor. en son acil uzmanı var mı diye sorunca ben acil uzmanıyım zaten deyip bir part 2 kendince eğlendi. en son görevlendirmeyi soruyordum ki kızım bayburttan nereye gidebilirsin acaba diyerek kapanışı yapmış beni çok güldürmüştür. iyi insanların hala oralarda olduğunu bilmek güzel...

az kalsın sırf abiden mecburide bire yazacağım ildir
dalga geçtiğim için bir ara sınanacağımı düşündüğüm şehir. napayım ama dalga geçilmeyecek gibi değil
(bkz:baybırt)

içerik kuralları - iletişim