bayram ziyaretleri

büyükleri ziyaret,rahmetli olanlarımızı dualarla ziyaret...benim büyük bir ailem olmadı sözlük.küçük,mutlu(allah bozmasın) bir aile...küçükken en fazla 4 ev gezer,bayram'ı bitirirdik.herkes bayram sonrası aldığı harçlıkları söylerdi imrenirdim aga.çocukluk işte.sonra zaten farkettim para insanın elinin kiri.... zamanla da bayram ziyaretleri azalmaya başladı.gerek bayramların yaza gelmesi,gerek ailelerin küçülmesi ve büyüklerin bu dünyadan öbür dünyaya göçmesi...her zaman inandığım felsefeye bağlı kalarak ziyaretleri devam ettireceğime inanıyorum ileriki hayatımda da.ne yaparsan onu bulursun bence aga.allah büyük bu işler kısmet...neyse (bkz: bayramımız mübarek olsun)
eve giriş
kısa konuşmalar
bayram çikolatası
baklava
doktor olunca bize bedava bakcan de mi muhabbetleri
kapanış
akrabaların , komşuların , aile dostlarının ve daha nicelerinin kaçıncı sınıf olduğun farketmeksizin kendi hastalıklarını sorabileceği muazzam bi ortam :) bu arada bayramımız mübarek olsun
mezun olunca ne doktoru olacaksın sorusu. ayrıca hepimizin bayramı kutlu olsun
yillardir donen bayram geyiklerine bu bayram maruz kalmadim. kalamadim. ısin asli artik uzulmeye basliyorum. tam stj.dr olmusken hic mi soru sormazlar. halbuki bu bayram cevap verirken batman usulu bir cumle ile bitiris yapacaktim "....evet evet cunku ben stajyer doktorum... stajer doktor..stajyyyyeeerrrrr.." olmadi.
-okul bitince bize de bakarsın artık
-ben adli tıp istiyorum zevkle ilgilenirim teycecim
ortam derin bi sessizliğe gömülür.
doktorların 90% ateist zaten diyerek tartışma başlasın!
şuramda bir ağrı varla devam eden ama senin teşhis koyamadığın ve özgüvenini oynatan ziyaretler.

içerik kuralları - iletişim