bayram ziyaretleri – Tıbbiyeli Sözlük
Büyükleri ziyaret,rahmetli olanlarımızı dualarla ziyaret...benim büyük bir ailem olmadı sözlük.küçük,Mutlu(Allah bozmasın) bir aile...küçükken en fazla 4 ev gezer,Bayram'ı bitirirdik.herkes bayram sonrası aldığı harçlıkları söylerdi imrenirdim aga.çocukluk işte.sonra zaten farkettim para insanın elinin kiri.... Zamanla da bayram ziyaretleri azalmaya başladı.gerek Bayramların yaza gelmesi,gerek ailelerin küçülmesi ve büyüklerin bu dünyadan öbür dünyaya göçmesi...her zaman inandığım felsefeye bağlı kalarak ziyaretleri devam ettireceğime inanıyorum ileriki hayatımda da.ne yaparsan onu bulursun bence aga.allah büyük bu işler kısmet...neyse (bkz:Bayramımız mübarek olsun)
Eve giriş

Kısa konuşmalar

Bayram çikolatası

Baklava

Doktor olunca bize bedava bakcan de mi muhabbetleri

Kapanış
akrabaların , komşuların , aile dostlarının ve daha nicelerinin kaçıncı sınıf olduğun farketmeksizin kendi hastalıklarını sorabileceği muazzam bi ortam :) bu arada Bayramımız mübarek olsun
Yillardir donen bayram geyiklerine bu bayram maruz kalmadim. Kalamadim. Isin asli artik uzulmeye basliyorum. Tam stj.dr olmusken hic mi soru sormazlar. Halbuki bu bayram Cevap verirken batman usulu bir cumle ile bitiris yapacaktim "....evet evet cunku ben stajyer doktorum... stajer doktor..stajyyyyeeerrrrr.." olmadi.
-okul bitince bize de bakarsın artık

-ben adli tıp istiyorum zevkle ilgilenirim teycecim

Ortam derin bi sessizliğe gömülür.
Şuramda bir ağrı varla devam eden ama senin teşhis koyamadığın ve özgüvenini oynatan ziyaretler.