bazen çok fena içe kapanmak – Tıbbiyeli Sözlük
YALNIZ KALMAKTAN ZEVK ALIYORUM BAZEN,BAZEN GERÇEKTEN ÇOK PİS ZEVK ALMAYA BAŞLIYORUM. NORMALDE BANA DIŞARI ÇIKMA TEKLİFİNDE BULUNACAĞI ZAMAN ÇOK MUTLU OLACAĞIM KIZLARI BİLE REDDEDİYORUM. kimseyle konuşmak gelmiyor içimden. odama girip odanın kapısını kilitliyorum. perdeleri çekiyorum ışığı söndürüyorum. karanlıkta yatağın üzerinde oturup gözüm karanlığa alışıncaya kadar duruyorum. ve tuhaf bir şekilde inanılmaz bir zevk alıyorum bundan. her gün yapıyorum. var mı benim gibi olan?
herkesçe kotu algilanan durum. durumun tadina bi kere bakan daha birakamiyor . cok yalnizim cunku yalniz kalmak istiyorum cok sessizim cunku konusmak istemiyorum cok mutluyum cunku istedigim gibi hareket edebiliyorum
depresyona neden olur. geceleri sabaha kadar kitap okuma ve tüm gün uyuma isteği ile kendisini gösterir. kimsenin telefonlarına ve mesajlarına cevap verilmez. yemek yemeye bile üşenilir. hayat boş ve anlamsız gelir. dünyada hiç mutluluk kalmamış gibi gelir, dünyanın sevilecek hiçbir yanı yokmuş gibi... evrende bir tek siz varmışsınız gibi kocaman bir yalnızlık hissi belirir.
aklıma şu sözleri getirmiş olan başlık:

"her anlarını başkalarıyla paylaşmaya öylesine alışmışlar ki tek başına vakit geçirmek istediğinde mutlaka bi sorununun olduğunu düşünüyorlar."
Normal olsa bile sağlıklı olmadığını düşündüğüm eylem(sizlik). Bazen herkese oluyor öyle,her zaman mutlu olup etrafa neşe saçmak zorunda değiliz. Kendimizi dinlemeli içimize dönmeliyiz bazen. Ancak olumsuz düşünmeden yapmalıyız bunu yoksa depresyona gireriz mazallah. Bu döngüyü kırıp farklı bir şeyler yapmalısınız.
Kendime uygun başlığı buldum hoş koşullarda ziyadesiyle uygun olunca içime kapanmayı geçtim komple eve kapanıyorum .3-5 gün kafa güzel takılıp nötrlüyorum kendimi ayrıca aileden de ayrıyım ne karışan var ne soran ne eden.Hayatımın sonuna kadar devam ettirmek istediğim bir aktivite Hatta çoğu saçma koşuşturmacadan daha da rahatlattığı kesin.
Bu dünya, imkânı olup eğlenenlerin, imkânı olmayanlara "neden sen de eğlenmiyorsun" dediği bir yer. Güçten düşmüşlere "eşit şartlardayız, yenilirsen de güçlüyü yenmiş olacağım böyle mahzun durma" denilen de bir yer aynı zamanda. İmkân maddiyattan ibaret değil, motivasyon da bir imkândır. Bu yüzden içe kapanmak da kimi zaman insanlara yönelik yerinde fakat şiddetli bir suçlamadır.