before sunrise – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Şu saatte beni duygulardan duygulara sürükleyen film oldu kendileri. Gerçi film değil film serisi demek daha doğru olur. Şöyle ki:(bkz:before sunset) (bkz:before midnight)

Efendim hanım kızla oğlan budapeşte'den viyana'ya giderken tanışıyorlar ve hani film demek bile istemiyorum sanki herkesin kendi küçük paralel evreninde beklenmedik bir durakta inip de her gün her an başına gelenleri anlatıyor gibi.

filmde kaldırımda yürürken yanınızdan geçen çifti görebilirsiniz , yapım yılı nasıl 1995 olabilir diye düşünmeden edemiyorum ciddi ciddi doğduğum yıl yayınlanmış ama hala kaldırımda yanımdan geçen çift ya da sinemada önümdeki koltuklarda oturan çift bilemiyorum.

Filmdeki diyalogların hepsi ayrı güzel ama benim en çok aklımda kalan yeri de yazmadan geçemeyeceğim sevgili sözlük

"İ think i can really fall in love when i know everything about someone.The way he's gonna part his hair, which shirt his gonna wear that day, knowing the exact story he'd tell in a given situation. İ'm sure that's when i know i am really in love." celine
Başrol oyuncularının gözlerimin önünde yaşlandığı üçlemenin ilk filmi.

Zira film çekimi ve senaryo eş zamanlı olduğu için, filmler arasında yaklaşık on yıl gibi bir süre var.
Serinin en masum filmidir. Hatta karakterlerin gençliğin verdiği gazla kurdukları hayaller, umdukları ve beklentileri açısından serinin en ütopik filmidir diyebilirim.

Diğer iki filmin realitesini düşündükçe bu ilk film bana “yaşlandık be, çocukken ne güzeldi her şey” hissiyatı veriyor.
@barones frozbit'in gazıyla bir oturuşta izlediğimiz üçlemenin ilk filmi. Gençliğin ateşiyle birbirine kapılan maceracı iki insanın hikayesinden yola çıkarak kadın erkek ilişkileri analiz edilmiş.
Aralarında oluşan o çekim, zihin birliği ve sabaha kadar durmaksızın edilen sohbete rağmen hala konuşacak çok şeylerinin kalması... Siz başkalarında 'aşk' diyebileceğiniz bir şeyleri ararken karşınıza ansızın çıkan o adamın/kadının o insan olduğunu bilmek. Bir gün, tutup da aşık olmasam da olur, bir şehrin sokaklarını öyle avare dolaşacak bir insanla karşılaşmayı istiyorum. Felekten bir gün çalmak, yine bir gün buluşacağımıza sözleşmek bir de sabah, ayrılmadan önce, hafif serinlikte birbirimizin en doğal belki de en güzel halimizin fotoğrafını çekmek. Biraz da paylaşma arzumu yamsıtır bu film, o yüzden bunaldığım zamanlarda kaçtığım yerşerden biridir o ikilinin yanı.
Discordda beraber izlediğimiz film. İkinci film olan before sunset'i de yarın akşam 22:00da izlicez. Tartışmaya gelmek isteyen lütfen ilk filmi en az 1 kere izlemiş olsun swh
@barones frozbit sayesinde bir gün hepiniz bu filmin tadına varacaksınız. O gün geldiğinde daha önce izlemediniz diye başınızı taşlara vurmak istemiyorsanız lanet olası kıçınızı kırıp şu filmi izleyin. Şimdi!